Społeczeństwo

Kocha koty w paliwie

Sensacja w Niemczech! Wynalazca z Saksonii, 55-letni Christian Koch, wyprodukował niezwykłe biopaliwo ze zdechłych kotów. Twierdzi, że jego organiczne paliwo do dieslowskiego silnika, uzyskane z domowej mieszanki śmieci, przejechanych na drodze kotów i innych składników, jest sprawdzoną alternatywą dla normalnego paliwa. Przejechał swoim autem na takiej mieszance już 170 tys. km. I żadnych problemów! Wyprodukowanie jednego litra kosztuje 0,23 euro, czyli około jednej piątej ceny litra tradycyjnej benzyny. W dobie naftowego kryzysu, gdy nad naszymi głowami (a właściwie pod nogami) Niemcy łączą się z Rosją gazową rurą, wynalazek Kocha jest rewolucyjny. Rozwojowi przemysłu biopaliwowego nie zdołają zapobiec nawet obrońcy praw zwierząt, którzy już zaczęli protesty. No i jeszcze jeden kontekst, typowo polski. Sądząc po wyglądzie naszych dróg i poboczy, Polska ma szanse stać się potęgą w dziedzinie pozyskiwania surowców do paliwa Kocha.

ARP

Polityka 38.2005 (2522) z dnia 24.09.2005; Fusy plusy i minusy; s. 106
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Problemy psychiczne dzieci i rodzicielskie zaniedbania

Dr hab. Małgorzata Święcicka: O problemach psychicznych dzieci i rozmaitych „psychologicznych modach”, rodzicielskich zaniedbaniach i lękach na wyrost.

Joanna Cieśla
16.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną