Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Filozof Marcin Król w wywiadzie dla „Polski” porównał Jarosława Kaczyńskiego do Robespierre’a, który „w chwili gdy padała Bastylia wiedział już, czego chce. Miał poza tym do dyspozycji ludzi, a wśród nich ludzi uczciwych, szaleńców i kanalie. Tak jest też teraz”.

Publicysta „Warszawskiej Gazety” Mirosław Kokoszkiewicz radzi rządzącym, by nie mieli litości dla przeciwników politycznych i nie stawiali ich przed Trybunałem Stanu, bo to żadna przykrość: „Ja domagam się, aby zdrajców i łajdaków w białych kołnierzykach postawić przed sądami powszechnymi i osądzić ich w normalnych procesach karnych, jak zwykłych przestępców, tak aby poniesiona przez nich kara nie była tylko symboliczna, ale jak najbardziej realna i dolegliwa”.

Polityka 51/52.2015 (3040) z dnia 15.12.2015; Felietony; s. 170
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Oto jak robić wymaz, by zwiększyć wiarygodność testu

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022