Społeczeństwo

Petruseksualni

Z życia sieci

Tak wyglądaliby politycy z charakterystyczną fryzurą Ryszarda Petru - fotozabawa z serwisu ASZdziennik.pl Tak wyglądaliby politycy z charakterystyczną fryzurą Ryszarda Petru - fotozabawa z serwisu ASZdziennik.pl Polityka

Już, już nowa władza miała dokonać ostatecznego odbicia mediów, gdy nagle zdominował je jeden człowiek. Kampanijne i powyborcze ataki z lewej i prawej strony spowodowały, że uwaga wszystkich stron skoncentrowała się na osobie Ryszarda Petru. A jego aktywność podczas gorących obrad Sejmu i obecność na manifestacjach KOD spowodowały, że stał się tematem dnia („Dziś najkrótszy dzień w roku, tak mało Petru jak dziś zobaczycie dopiero za rok” – żartował Twitter), noc pozostawiając rzecz jasna Antoniemu Macierewiczowi („Dziś najdłuższa noc w roku, nie mogę zmarnować takiej okazji” – to inne hasło zimowego przesilenia).

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Felietony; s. 157
Oryginalny tytuł tekstu: "Petruseksualni"

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020