„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Społeczeństwo

Referat na temat nikczemności niektórych zbiórek charytatywnych

Wielka Orkiestra gorszego sortu

Warszawa, 10 stycznia 2016 r. Wolontariusze akcji WOŚP. Warszawa, 10 stycznia 2016 r. Wolontariusze akcji WOŚP. Krystian Maj / Forum
Polacy! Jeśli daliście na Owsiaka, jesteście agentami wiadomych obcych sił!
Owsiak to mężczyzna lat 63, żonaty, dwie dorosłe córki, zamieszkały w Warszawie.Krystian Maj/Forum Owsiak to mężczyzna lat 63, żonaty, dwie dorosłe córki, zamieszkały w Warszawie.

Rozwinięcie tezy: wyrobione politycznie polskie oko z łatwością spostrzeże, że w ostatnich, rewolucyjnych czasach coraz więcej rzeczy obnaża prawdziwe podejście polskiego obywatela do polskości. W minioną niedzielę Chrztu Pańskiego, a zarazem miesięcznicę tragedii smoleńskiej, Niepolaków i Polaków gorszej jakości demaskowały przyklejone do ubrań serduszka Owsiaka. Co gorsza, tak oznakowani osobnicy, przez nikogo nie niepokojeni, niefrasobliwie paradowali ulicami, nie zdając sobie sprawy, że ogłupieli w wyniku oddziaływania rozszalałej propagandy ubecko-salonowej, wrogiej ideałom odnowy mentalnej i moralnej.

Rys historyczny: wspomniany Owsiak to mężczyzna lat 63, żonaty, dwie dorosłe córki, zamieszkały w Warszawie. Edukację zakończył na maturze, kilkakrotne próby dostania się przez wymienionego na Akademię Sztuk Pięknych spełzły na niczym. W młodości Owsiak żywo działał w tzw. kontrkulturze młodzieżowej i zaznajomiony jest z typowymi jej przejawami takimi jak: głośna muzyka, używki i ogólnie postawa braku przywiązania do tradycji i wartości, w szczególności w wymiarze katolickim. Obrazu osoby Owsiaka dopełnia fakt bycia milicjantem przez jego ojca oraz fakt, że w latach komunizmu, gdy prawdziwi Polacy siedzieli w więzieniach, Owsiak jakby nigdy nic promował muzykę młodzieżową w reżimowej Rozgłośni Harcerskiej. Tu zadać należy szereg retorycznych pytań: czy Owsiak idzie drogą kariery swojego ojca? Czy osoba tej konduity ma moralne prawo już 24 lata zbierać datki charytatywne od Polaków?

Badania terenowe, Warszawa: o godz. 8 rano w dniu 69. miesięcznicy smoleńskiej kościół Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca zapełnił się wiernymi na mszy w intencji poległych w katastrofie smoleńskiej.

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Referat na temat nikczemności niektórych zbiórek charytatywnych"
Reklama