Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Rydzynki

Elity ze szkoły Ojca Dyrektora

Ostatni ranking „Perspektyw” umieścił szkołę na 35. miejscu wśród uczelni niepublicznych. Ostatni ranking „Perspektyw” umieścił szkołę na 35. miejscu wśród uczelni niepublicznych. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Nowocześni w formie, tradycyjni w treści. Adepci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to ma być nowa elita.
Toruńska WSKSiM uczy obecnie 500 studentów.Daniel Pach/Forum Toruńska WSKSiM uczy obecnie 500 studentów.

Tekst ukazał się w POLITYCE w marcu 2016 r.

K. student III roku dziennikarstwa specjalizacji radiowo-telewizyjnej, nie może już dłużej słuchać tych histerycznych krzyków środowisk liberalno-lewicowych. To prawda, z tymi 20 mln dotacji z budżetu państwa wyszło dość niefortunnie. Ale przecież o. Tadeusz Rydzyk napisał w „Naszym Dzienniku”, że nie zwracał się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni i nie chce dostawać środków kosztem ludzi biednych. Przyznał również, że uczelnia nigdy nie otrzymywała żadnej pomocy od rządzących, pomimo wychowywania młodzieży dla posługi Rzeczpospolitej.

Mimo że dotacja w końcu nie została przyznana, niszczące ataki nie ustały. Parę dni później przyczepiono się do 26 mln zł odszkodowania za zerwanie umowy na dofinansowanie wydobycia wód geotermalnych, które fundacja Lux Veritatis dostała od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, choć to przecież wynik sądowej ugody. A na początku marca znowu – krzyk o 200 tys. dofinansowania z MSZ na projekt fundacji Lux Veritatis „By pamięć o nich trwała”, choć był to przecież otwarty konkurs ministerialny o transparentnych zasadach.

Dla K. to nieprzyzwoite: mówić o pieniądzach, a nie dostrzec potrzeby kształcenia elit. Dla K., mimo młodego wieku (rocznik ’94), jest to priorytet. Między innymi dlatego półtora roku temu, z własnej inicjatywy, razem ze znajomymi z uczelni założył miesięcznik internetowy, który ma zainspirować Polaków do wychodzenia z patriotyczną inicjatywą, dekomunizowania przestrzeni publicznej i dążenia do samodoskonalenia w duchu patriotyzmu i szacunku dla tradycji.

We wstępniaku do numeru poświęconego właśnie sprawie dotacji oraz edukacji K. napisał: „Ponad 70 lat polityki kolonialnej utworzyło w naszym kraju specyficzne elity.

Polityka 12.2016 (3051) z dnia 15.03.2016; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Rydzynki"
Reklama