Społeczeństwo

Bliss Garden *****

Adres: Warszawa, ul. Twarda 42

Są w Warszawie trzy dobre restauracje prowadzone przez Chińczyków: Bliss na Mariensztacie, China Town w alei Lotników i Nowy Szanghai przy ul. Sobieskiego. We wszystkich ceny są przystępne, oferta dań zróżnicowana, smaki wyrafinowane. Ostatnio dołączyła do nich czwarta, która wypączkowała z mariensztackiego Blissa, o trochę mylącej nazwie Bliss Garden. Mylącej, bo ten ogród mieści się w piwnicy starego budynku przy ul. Twardej 42. Do niedawna była tu rybna restauracja Delfin, która powoli, lecz konsekwentnie schodziła na psy.

Za czasów Delfina lokal tonął w nastrojowym półmroku. W Bliss Garden zmieniono nie tylko oświetlenie, lecz i cały wystrój. Dużo jasnego drewna, trochę bambusowych dekoracji, nienatrętne elementy chińskie zaprojektowane z gustem. Masywne drewniane stoły, wygodne krzesła i kanapy. Wszystko sterylnie czyste.

Kucharzem jest sprowadzony z Pekinu Chińczyk, lecz w karcie są również dania kuchni seczuańskiej, wyróżniającej się ostrością, i wyrafinowanej kuchni kantońskiej. Jest też sporo charakterystycznych dla kuchni pekińskiej dań mącznych.

Najdroższe są krewetki cesarskie w sezamie (53,80 zł), co zrozumiałe ze względu na cenę surowca. Są to duże krewetki rozpłaszczone tak, jakby przejechał po nich walec drogowy, maczane w lekkiej panierce, smażone jak frytki i posypane sezamem. Są jednocześnie chrupiące i soczyste.

Dania główne nie przekraczają 25 zł. Zupy mieszczą się w granicach 6,50 zł – choć porcje są spore. Podobnie duże są naleśniki wiosenne (spring rolls), pierożki smażone na parze czy pizza chińska o zaskakującym smaku. Warto spróbować.

Sporo surówek w cenie ok. 8 zł. Zwolennikom kuchni pikantnej polecamy kimchi, czyli kiszoną kapustę pekińską z sosem chili. Najlepiej zresztą zamówić mieszankę sałatek.

Wegetarianie znajdą kilkanaście dań, z których z pełnym przekonaniem możemy polecić bakłażany w ostrym sosie czosnkowym (26,80 zł). Kontrast sosu z podsmażonymi bakłażanami powoduje wyjątkowe przeżycie.

Dwie jeszcze potrawy pragniemy zarekomendować. Makaron (domowy) smażony z mięsem i warzywami (25,80 zł), duża porcja, bardzo oryginalny smak, oraz rybę na chrupko w ostrym sosie (25,90 zł). Jeśli ktoś nie lubi ostrości, to w tej samej cenie dostanie rybę w sosie słodko-kwaśnym.

Te rekomendacje są właściwie zbędne, bo każde danie w Bliss Garden jest świetne. Dodajmy, że restauracja jest usytuowana o parę kroków od ronda ONZ (Świętokrzyska–Jana Pawła II), dużego węzła komunikacyjnego. Znalezienie w pobliżu Bliss Garden miejsca na zaparkowanie samochodu jest stosunkowo łatwe.

Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Czy istnieją miasta idealne? Nowa Huta warunki spełnia. Warto przyjrzeć się jej bliżej

75-lecie Nowej Huty to okazja do rachunku sumienia dla urbanistów, decydentów i deweloperów. A dla nas – do refleksji, gdzie naprawdę chcielibyśmy mieszkać.

Marcin Skrzypek
09.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną