Społeczeństwo

...nei Fiori ****

Adres: Warszawa, ul. Dąbrowskiego 69

Jadąc Al. Niepodległości w głąb Mokotowa - nie można nie zauważyć przy ul. Dąbrowskiego przeszklonego pawilonu z dużym szyldem: ...nei Fiori. I rzeczywiście jesteśmy... w kwiatach. W pawilonie mieści się kwiaciarnia, ale jej drugą część stanowi sympatyczna restauracyjka.

Niewielka salka z kilkoma stolikami i skromnym barem sałatkowym. Woń kwiatów miesza się z zapachem potraw. Meble proste i wygodne, zastawa w dobrym guście. W godzinach obiadowych spory ruch. Karta dość bogata. Można też zamówić zestaw lunchowy, co jest wskazane dla osób mających mało czasu. Na dania zamówione trzeba bowiem cierpliwie poczekać 15 albo i więcej minut. To znaczy tyle, ile zajmuje ugotowanie makaronu. Gdyby było krócej, znaczyłoby, że kucharz makaron tylko podgrzewa i wówczas najlepiej lokal opuścić.

Odczekaliśmy więc swoje, ale naprawdę było warto. Lekko karmelizowane wątróbki drobiowe (25 zł) z liściem sałaty, cienkimi podsmażonymi plasterkami jabłek i takimiż kartoflami, dyskretnie skropione alkoholem stanowiły dobrą zapowiedź umiejętności kucharza. Szpinak z serem (20 zł) położony na grzankach, uprzednio umoczonych w rozbitym jajku, nie ustępował wątróbkom. Dla spróbowania zamówiliśmy jedną porcję makaronu penne w sosie łososiowym (32 zł), który z pełnym przekonaniem polecamy. Świetna też była olbrzymia porcja sałatki tajskiej (25 zł), czyli dobrze przyprawionych nowalijek.

Z dań głównych wybraliśmy solę zapiekaną w cienkim chrupiącym cieście ryżowym (38 zł), z bardzo dobrym sosem. Ryba była soczysta – znakomita. Cztery nieduże kotleciki cielęce (38 zł), każdy z kostką, były idealnie usmażone, co tylko na pozór wydaje się łatwe.

Oto zjedliśmy godny polecenia obiad.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Osamotnienie – dżuma współczesności?

Mamy w Polsce 5 mln jednoosobowych gospodarstw domowych. Na razie co czwarte gospodarstwo. W 2035 r. – co trzecie.

Ewa Wilk
08.02.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną