Społeczeństwo

...nei Fiori ****

Adres: Warszawa, ul. Dąbrowskiego 69

Jadąc Al. Niepodległości w głąb Mokotowa - nie można nie zauważyć przy ul. Dąbrowskiego przeszklonego pawilonu z dużym szyldem: ...nei Fiori. I rzeczywiście jesteśmy... w kwiatach. W pawilonie mieści się kwiaciarnia, ale jej drugą część stanowi sympatyczna restauracyjka.

Niewielka salka z kilkoma stolikami i skromnym barem sałatkowym. Woń kwiatów miesza się z zapachem potraw. Meble proste i wygodne, zastawa w dobrym guście. W godzinach obiadowych spory ruch. Karta dość bogata. Można też zamówić zestaw lunchowy, co jest wskazane dla osób mających mało czasu. Na dania zamówione trzeba bowiem cierpliwie poczekać 15 albo i więcej minut. To znaczy tyle, ile zajmuje ugotowanie makaronu. Gdyby było krócej, znaczyłoby, że kucharz makaron tylko podgrzewa i wówczas najlepiej lokal opuścić.

Odczekaliśmy więc swoje, ale naprawdę było warto. Lekko karmelizowane wątróbki drobiowe (25 zł) z liściem sałaty, cienkimi podsmażonymi plasterkami jabłek i takimiż kartoflami, dyskretnie skropione alkoholem stanowiły dobrą zapowiedź umiejętności kucharza. Szpinak z serem (20 zł) położony na grzankach, uprzednio umoczonych w rozbitym jajku, nie ustępował wątróbkom. Dla spróbowania zamówiliśmy jedną porcję makaronu penne w sosie łososiowym (32 zł), który z pełnym przekonaniem polecamy. Świetna też była olbrzymia porcja sałatki tajskiej (25 zł), czyli dobrze przyprawionych nowalijek.

Z dań głównych wybraliśmy solę zapiekaną w cienkim chrupiącym cieście ryżowym (38 zł), z bardzo dobrym sosem. Ryba była soczysta – znakomita. Cztery nieduże kotleciki cielęce (38 zł), każdy z kostką, były idealnie usmażone, co tylko na pozór wydaje się łatwe.

Oto zjedliśmy godny polecenia obiad.

Reklama

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną