Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Pierogarnia **

Adres: Warszawa, ul. Bednarska 28

W PRL niezamożni inteligenci jadali w barach mlecznych, które nawet w najciemniejszą noc stalinizmu były miejscem rozkoszy kulinarnych. Państwo dotowało bary mleczne, więc ceny były bardzo przystępne. Okres transformacji ustrojowej przeżyły tylko nieliczne. Dobił brak dotacji, ale przede wszystkim konkurencja McDonald’sów i azjatyckich fast foodów.

Pierogarnia, którą stworzyła Archidiecezja Warszawska, nawiązuje do tradycji tanich jadłodajni dla inteligencji. Wszystkie pierogi, a jest ich spory wybór, są po 9 zł porcja, na którą składa się 6 całkiem sporych pierogów. 7,5 zł kosztuje porcja białej kiełbasy z wody lub kaszanki z cebulą. Można to popić sokiem z brzozy (2,5 zł), kwasem chlebowym (2 zł) lub żywczykiem, czyli napojem jabłkowym z echinaceą (3 zł, ale za słodki). Jeśli się przyjdzie przed 13 (pierogarnia otwiera się o 11), można zamówić cały obiad (zupa, pierogi, surówka, napój) za jedyne 9 zł, co wytrzyma nawet kieszeń ubogiego inteligenta, czyli pracownika budżetówki.

Pierogarnia (dwie gwiazdki za pomysł i ciasto) mieści się na Bednarskiej, dosłownie parę kroków od Traktu Królewskiego, i czynna jest we wszystkie dni, poza poniedziałkiem. Pierogi znakomite, w kuchni miłe młode dziewczęta.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Legendarny Boeing 747 przechodzi do historii

Po ponad półwieczu dominacji na niebie do historii przechodzi Boeing 747, Jumbo Jet. Samolot, który zmienił lotnictwo cywilne. I świat.

Olaf Szewczyk
21.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną