„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Vera Italia ***

Adres: Warszawa, ul. Sąchocka 5

Vera Italia mieści się w parterowym budynku, w którym za realnego socjalizmu była pralnia. Dwie salki, jedna większa z bufetem i szafą z winami, a również z podwieszonym telewizorem, aby można obejrzeć mecz, i druga, bardziej od hałasu izolowana. Kilkanaście stolików, na ścianach jasne drewno, dobra wentylacja. Bez bajerów, funkcjonalnie, miło. Piccola Italia mieści się kilka ulic dalej w podobnym pawilonie, na pierwszym piętrze z widokiem na ruchliwą ulicę Grójecką.

W Vera Italia ceny przystępne pod warunkiem, że nie zamawia się owoców morza i ryb (porcja znakomitej dorady al forno - 55 zł), ale te specjały są w Polsce zawsze drogie. Natomiast spora porcja gnocchi z prawdziwkami kosztuje 26 zł, a wspaniałe roladki z kurczaka faszerowane suszonymi pomidorami w rewelacyjnym sosie 25 zł. Dostrzegliśmy nawet wśród różnego rodzaju past makaron w ostrym sosie za 19 zł.

Gdyby ktoś chciał ograniczyć się do deserów, to polecamy tiramisu za 10 zł i w tejże cenie pana cotta, czyli swego rodzaju kremik waniliowy z sosem karmelowym.

Wieczorami bywa tu tłoczno, bo lokal jest modny w środowiskach yuppies. I bardzo dobrze.

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Przegrasz czy wygrasz, wracaj do domu. Czyli jak sobie radzić z porażką i sukcesem

Jak sobie poradzić z porażką, ale też sukcesem.

Grzegorz Gustaw
08.08.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną