Społeczeństwo

Vera Italia ***

Adres: Warszawa, ul. Sąchocka 5

Vera Italia mieści się w parterowym budynku, w którym za realnego socjalizmu była pralnia. Dwie salki, jedna większa z bufetem i szafą z winami, a również z podwieszonym telewizorem, aby można obejrzeć mecz, i druga, bardziej od hałasu izolowana. Kilkanaście stolików, na ścianach jasne drewno, dobra wentylacja. Bez bajerów, funkcjonalnie, miło. Piccola Italia mieści się kilka ulic dalej w podobnym pawilonie, na pierwszym piętrze z widokiem na ruchliwą ulicę Grójecką.

W Vera Italia ceny przystępne pod warunkiem, że nie zamawia się owoców morza i ryb (porcja znakomitej dorady al forno - 55 zł), ale te specjały są w Polsce zawsze drogie. Natomiast spora porcja gnocchi z prawdziwkami kosztuje 26 zł, a wspaniałe roladki z kurczaka faszerowane suszonymi pomidorami w rewelacyjnym sosie 25 zł. Dostrzegliśmy nawet wśród różnego rodzaju past makaron w ostrym sosie za 19 zł.

Gdyby ktoś chciał ograniczyć się do deserów, to polecamy tiramisu za 10 zł i w tejże cenie pana cotta, czyli swego rodzaju kremik waniliowy z sosem karmelowym.

Wieczorami bywa tu tłoczno, bo lokal jest modny w środowiskach yuppies. I bardzo dobrze.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną