Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Czy kobiety powinny się wspierać tylko dlatego, że są kobietami? [WIDEO]

Polityka
Taki argument słyszą niekiedy feministki: dlaczego mamy się wspierać tylko ze względu na płeć?

Za każdym razem, gdy kobiety jednoczą się w jakiejś sprawie, słychać głosy, że wspieranie interesów jednej płci to też forma dyskryminacji. Tak potocznie rozumie się feminizm, choć w rzeczywistości chodzi nie o faworyzowanie kobiet, lecz o wyrównanie szans: na rynku pracy, w prawie, w sferze publicznej i prywatnej.

O to, dlaczego kobiety powinny się wspierać, zapytaliśmy pisarkę Olgę Tokarczuk, byłą posłankę i współzałożycielkę fundacji Trans-Fuzja Annę Grodzką oraz prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Wszyscy troje uczestniczyli w VIII Kongresie Kobiet, który zakończył się w minioną sobotę, 14 maja.

W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie wspierają kobiet – mówi Robert Biedroń. – Kiedy muszę wybierać, staję po stronie kobiety – dodaje Olga Tokarczuk. Posłuchaj, co mają do powiedzenia:

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną