Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Czy kobiety powinny się wspierać tylko dlatego, że są kobietami? [WIDEO]

Polityka
Taki argument słyszą niekiedy feministki: dlaczego mamy się wspierać tylko ze względu na płeć?

Za każdym razem, gdy kobiety jednoczą się w jakiejś sprawie, słychać głosy, że wspieranie interesów jednej płci to też forma dyskryminacji. Tak potocznie rozumie się feminizm, choć w rzeczywistości chodzi nie o faworyzowanie kobiet, lecz o wyrównanie szans: na rynku pracy, w prawie, w sferze publicznej i prywatnej.

O to, dlaczego kobiety powinny się wspierać, zapytaliśmy pisarkę Olgę Tokarczuk, byłą posłankę i współzałożycielkę fundacji Trans-Fuzja Annę Grodzką oraz prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Wszyscy troje uczestniczyli w VIII Kongresie Kobiet, który zakończył się w minioną sobotę, 14 maja.

W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie wspierają kobiet – mówi Robert Biedroń. – Kiedy muszę wybierać, staję po stronie kobiety – dodaje Olga Tokarczuk. Posłuchaj, co mają do powiedzenia:

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Każde „nie” to głos szatana. Przemoc księży egzorcystów wychodzi na światło dzienne

W czasie śledztwa zamiast skupić się na tym, że odebrano mi wolność i molestowano, zajmowano się udowodnieniem, czy umiem mówić po aramejsku. Gdyby zmienić słowa „oprawca ksiądz” na „oprawca mężczyzna”, optyka na to, co się stało, byłaby zupełnie inna – mówi Irena, egzorcyzmowana wbrew woli przez kilkunastu księży.

Agata Szczerbiak
13.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną