Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Mentalny

Niepełnosprawny tenisista musi pracować

Przy ośmiu godzinach machania łopatą naciągają się mięśnie i trudno potem precyzyjnie manewrować rakietką. Przy ośmiu godzinach machania łopatą naciągają się mięśnie i trudno potem precyzyjnie manewrować rakietką. Tadeusz Późniak / Polityka
Wzorowy zawodnik kadry niepełnosprawnych, mistrz Polski Marek Chybiński nie trenuje, bo musi pracować. A musi pracować, bo nie ma na treningi.
Marek Chybiński. Nauka mu nie szła, ale sport tak.Tadeusz Późniak/Polityka Marek Chybiński. Nauka mu nie szła, ale sport tak.

O 7.30 zaczyna kopać rowy. Czasem ścina drzewa albo wali kilofem w margiel, kosi trawę – zależy, co wypada w planie gminnych robót interwencyjnych. Po pracy nalewa do miski wody zagrzanej na kuchence, żeby się umyć. Jeśli z wypłaty zostało na bilet, jedzie do Częstochowy. Trenuje godzinę dwadzieścia. Do domu w Przyrowie dociera z powrotem czasem około 21, czasem koło północy.

Jeśli jest wcześniej, siada na granatowej wersalce, pod szafą ze swoimi pucharami, je bułkę i dzwoni do znajomych trenerów: Pogramy w tym tygodniu?

Polityka 24.2016 (3063) z dnia 07.06.2016; Społeczeństwo; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Mentalny"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >