Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

W obronie krzyża

Niedawno komentowaliśmy postawę nauczycieli, których zagniewała reklama operatora telefonii komórkowej. Teraz przyszła kolej na działaczy PCK. Do redakcji dotarł list od dyrektora generalnego Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża Marka Malczewskiego, który zwraca się z prośbą o „zaprzestanie posługiwania się prawnie chronionym znakiem czerwonego krzyża. Wykroczenia takiego dopuścili się Państwo w numerach 42 i 43 tygodnika »Polityka« w komentarzu satyrycznym Andrzeja Mleczki oraz artykule Joanny Podgórskiej »Betonowe położnictwo«.

Uprzejmie informuję, że znak czerwonego krzyża jest chroniony przepisami prawa międzynarodowego (...) oraz przepisami prawa wewnętrznego RP (...). Przepisy, na które się powołuję, zakazują posługiwania się znakiem czerwonego krzyża przez podmioty nieuprawnione oraz wszelkich form naśladownictwa znaku”.

Od dawna wiadomo było, że używanie znaku krzyża w działalności artystycznej jest mocno ryzykowne. Teraz dowiadujemy się, że tego czerwonego również.

ARP

Polityka 1.2006 (2536) z dnia 07.01.2006; Fusy plusy i minusy; s. 85
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nikt ci tyle nie da, ile coach obieca. Sprawdziłam na własnej skórze

Coach wyremontuje mi duszę, wyznaczy ścieżkę do bogactwa, a nawet oczyści energię seksualną po byłych partnerach. Może też trzeźwo pomóc w wyzwaniach zawodowych. Oferta tych usług pokazuje, jak bardzo staliśmy się głodni wsparcia.

Joanna Cieśla
12.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną