Społeczeństwo

Język serca

Światowe Dni Młodzieży: tańce i różańce

Codzienne poranna katecheza na stadionie Cracovii połączona z chrześcijańskim muzykowaniem i mszą świętą. Codzienne poranna katecheza na stadionie Cracovii połączona z chrześcijańskim muzykowaniem i mszą świętą. Stanisław Ciok / Polityka
Wedle świadectw pielgrzymów nawiedzających Kraków w Światowe Dni Młodzieży 2016 nie masz większego radowania na ziemi ponad uwielbianie Pana w tajemnicy Jego serca.
Jedno ze stoisk z ofertami zakonów i stowarzyszeń chrześcijańskich. Krajowe Centrum Powołań na stadionie Cracovii.Stanisław Ciok/Polityka Jedno ze stoisk z ofertami zakonów i stowarzyszeń chrześcijańskich. Krajowe Centrum Powołań na stadionie Cracovii.

Na Rynku i na Błoniach, wzdłuż trasy przejazdu Ojca Świętego i pod Jego oknem – chwalący śpiewem, podnoszący promienne larum, bębniący i muzykujący Panu na instrumentarium, ofiarujący bezpłatne przytulenia współbraciom, powiewający na wietrze ręcznikami dla ich schnięcia, latynoskie sowizdrzały ewangelizujące ładne Słowianki, rozradowani przybysze z Chin niepojmujący wyrażenia roman catholic, kapłani uprawiający z młodzieżą pogodne nocne współzawodnictwo w siatkonogę, chmurni na twarzach mieszkańcy Ziemi Świętej i okolicznych ziem, wierni posilający się mikrofalowymi hot dogami i pizzami otrzymanymi za pątnicze talony, jak też owi wdrapujący się bezintencjonalnie na statuę Mickiewicza – wszyscy powiadają, że w szczególny sposób radują się w Panu.

Polityka 32.2016 (3071) z dnia 02.08.2016; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Język serca"

Czytaj także

Społeczeństwo

Lekarka: Polska odwróciła się od pacjentek

„Osoby, które argumentują ten wyrok troską o życie i rodzinę, kradną czas kobietom. Decyzja trybunału sprawi, że te z nich, które chciały być matkami, nigdy nimi nie będą. A nas stawia w sytuacji nieetycznej” – mówi Kaja Filaczyńska, inicjatorka listu otwartego do TK, pod którym podpisało się niemal tysiąc lekarek i lekarzy.

Mateusz Witczak
23.10.2020