Społeczeństwo

Język serca

Światowe Dni Młodzieży: tańce i różańce

Codzienne poranna katecheza na stadionie Cracovii połączona z chrześcijańskim muzykowaniem i mszą świętą. Codzienne poranna katecheza na stadionie Cracovii połączona z chrześcijańskim muzykowaniem i mszą świętą. Stanisław Ciok / Polityka
Wedle świadectw pielgrzymów nawiedzających Kraków w Światowe Dni Młodzieży 2016 nie masz większego radowania na ziemi ponad uwielbianie Pana w tajemnicy Jego serca.
Jedno ze stoisk z ofertami zakonów i stowarzyszeń chrześcijańskich. Krajowe Centrum Powołań na stadionie Cracovii.Stanisław Ciok/Polityka Jedno ze stoisk z ofertami zakonów i stowarzyszeń chrześcijańskich. Krajowe Centrum Powołań na stadionie Cracovii.

Na Rynku i na Błoniach, wzdłuż trasy przejazdu Ojca Świętego i pod Jego oknem – chwalący śpiewem, podnoszący promienne larum, bębniący i muzykujący Panu na instrumentarium, ofiarujący bezpłatne przytulenia współbraciom, powiewający na wietrze ręcznikami dla ich schnięcia, latynoskie sowizdrzały ewangelizujące ładne Słowianki, rozradowani przybysze z Chin niepojmujący wyrażenia roman catholic, kapłani uprawiający z młodzieżą pogodne nocne współzawodnictwo w siatkonogę, chmurni na twarzach mieszkańcy Ziemi Świętej i okolicznych ziem, wierni posilający się mikrofalowymi hot dogami i pizzami otrzymanymi za pątnicze talony, jak też owi wdrapujący się bezintencjonalnie na statuę Mickiewicza – wszyscy powiadają, że w szczególny sposób radują się w Panu.

Polityka 32.2016 (3071) z dnia 02.08.2016; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Język serca"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021