Społeczeństwo

Język serca

Światowe Dni Młodzieży: tańce i różańce

Codzienne poranna katecheza na stadionie Cracovii połączona z chrześcijańskim muzykowaniem i mszą świętą. Codzienne poranna katecheza na stadionie Cracovii połączona z chrześcijańskim muzykowaniem i mszą świętą. Stanisław Ciok / Polityka
Wedle świadectw pielgrzymów nawiedzających Kraków w Światowe Dni Młodzieży 2016 nie masz większego radowania na ziemi ponad uwielbianie Pana w tajemnicy Jego serca.
Jedno ze stoisk z ofertami zakonów i stowarzyszeń chrześcijańskich. Krajowe Centrum Powołań na stadionie Cracovii.Stanisław Ciok/Polityka Jedno ze stoisk z ofertami zakonów i stowarzyszeń chrześcijańskich. Krajowe Centrum Powołań na stadionie Cracovii.

Na Rynku i na Błoniach, wzdłuż trasy przejazdu Ojca Świętego i pod Jego oknem – chwalący śpiewem, podnoszący promienne larum, bębniący i muzykujący Panu na instrumentarium, ofiarujący bezpłatne przytulenia współbraciom, powiewający na wietrze ręcznikami dla ich schnięcia, latynoskie sowizdrzały ewangelizujące ładne Słowianki, rozradowani przybysze z Chin niepojmujący wyrażenia roman catholic, kapłani uprawiający z młodzieżą pogodne nocne współzawodnictwo w siatkonogę, chmurni na twarzach mieszkańcy Ziemi Świętej i okolicznych ziem, wierni posilający się mikrofalowymi hot dogami i pizzami otrzymanymi za pątnicze talony, jak też owi wdrapujący się bezintencjonalnie na statuę Mickiewicza – wszyscy powiadają, że w szczególny sposób radują się w Panu.

Polityka 32.2016 (3071) z dnia 02.08.2016; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Język serca"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021