Społeczeństwo

Darcie kotów

Polityczna walka we wsi Dzikowo

Sołtys Dzikowa Stanisław Baran i jego kot-przestępca Felek, lat 9 Sołtys Dzikowa Stanisław Baran i jego kot-przestępca Felek, lat 9 Marta Mazuś / Polityka
Nie ma w Polsce wsi bardziej skłóconej niż Dzikowo.
W Dzikowie jest sklep wielobranżowy i wiata przystanku, wzdłuż drogi przystrzyżona trawa, mały plac zabaw i wiejska świetlica.Marta Mazuś/Polityka W Dzikowie jest sklep wielobranżowy i wiata przystanku, wzdłuż drogi przystrzyżona trawa, mały plac zabaw i wiejska świetlica.

Oskarżony kot Felek, lat dziewięć, niekastrowany, umaszczenie biało-czarne, na razie wciąż przebywa na wolności. Kolejna rozprawa w jego sprawie została przesunięta na połowę sierpnia. Potrzebni są nowi świadkowie, dowody. Na ostatnim posiedzeniu Sądu Rejonowego w Bartoszycach nie udało się bowiem ustalić, czy kot był winny biegania luzem po wiejskiej drodze i czy jego właściciel, sołtys Dzikowa Stanisław Baran, powinien za niedopilnowanie zwierzęcia zostać ukarany.

Sprawa ciągnie się od marca, gdy sołtys, z poczucia odpowiedzialności za wieś i mieszkańców, zadzwonił na Komendę Rejonową Policji w pobliskim miasteczku Górowo Iławeckie, aby poskarżyć się na agresywnego psa sąsiadki, który biegał po wiosce, zaczepiał jego kota i przez którego jego wnuczka bała się sama chodzić po wsi.

Polityka 32.2017 (3122) z dnia 08.08.2017; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Darcie kotów"

Czytaj także

Ludzie i style

Związki romantyczne: zachowania, które wydają się normalne, a są toksyczne

Zdarza się, że mylimy zachowania, które są do zaakceptowania, z takimi, które stopniowo nasze związki wyniszczają.

Polityka.pl
13.05.2017