Pierwszy w Polsce salon profesjonalnych przytulaczy

Usługa czysto platoniczna
Dotyk profesjonalnego przytulacza, który zaspokoi twoją potrzebę międzyludzkiej bliskości, można już kupić.
Od lewej: Sylwia Kalinowska, Magda Fiałkowska i Zuza Lindemann
Marta Mazuś/Polityka

Od lewej: Sylwia Kalinowska, Magda Fiałkowska i Zuza Lindemann

Przytulanie – usługa, której istotą jest zaspokojenie potrzeby bliskości z drugim człowiekiem, nie ma charakteru erotycznego, lecz wyłącznie platoniczny.
SIphotography/PantherMedia

Przytulanie – usługa, której istotą jest zaspokojenie potrzeby bliskości z drugim człowiekiem, nie ma charakteru erotycznego, lecz wyłącznie platoniczny.

audio

AudioPolityka Marta Mazuś - Usługa czysto platoniczna

Usługa na miarę (człowieka). Nieerotyczne przytulanie, 49 zł za pół godziny. Przeszłość odkopywana w archiwach – za kilka, kilkanaście tys. zł. Usuwanie z szaf niepotrzebnych rzeczy, z którymi sami nie umiemy się rozstać, od kilkudziesięciu do 100 zł za godzinę. Oto nowe, trochę zaskakujące usługi. Podbijają rynek, bo wszyscy potrzebujemy przestrzeni, tożsamości, bliskości.

***

W samym centrum Warszawy, tuż przy stacji metra Nowy Świat, powstała odpowiedź na bolączki współczesności. Dwa miesiące temu otworzył się tu salon profesjonalnego przytulania. Zagonieni w wyścigu o karierę pracownicy korporacji mogą odpocząć od sztywnych i formalnych relacji z drugim człowiekiem. Zagubieni w stolicy przyjezdni z małych miasteczek odnajdą na nowo spokój i wyciszenie. Samotni nie będą już samotni. Porzuceni mogą choć przez chwilę poczuć bliskość przyjaznej im osoby. A ci, którzy mają problem z okazywaniem uczuć, doświadczą, jak ważna w życiu jest rola dotyku.

Zanim jednak ktokolwiek zdecyduje się odwiedzić to miejsce, powinien uzupełnić swój słownik o kilka nowych definicji i terminów.

Przytulanie – usługa, której istotą jest zaspokojenie potrzeby bliskości z drugim człowiekiem, nie ma charakteru erotycznego, lecz wyłącznie platoniczny, wykonywana jest podczas sesji przytulania w salonie przytulania przez specjalnie do tego wyszkolony personel nazywany przytulaczami;

Przytulacz – wyłoniona w trybie wieloetapowej rekrutacji wykwalifikowana i odznaczona specjalnym certyfikatem osoba zajmująca się profesjonalnym przytulaniem w salonie przytulania;

Klient – każda pełnoletnia osoba potrzebująca przytulania, która zapoznała się z regulaminem korzystania z usługi, akceptuje jej aseksualny charakter oraz metody wykonywania nazywane metodami przytulania;

Metody przytulania – zestaw dopuszczalnych form przytulania określony w specjalnej instrukcji, który dopuszcza wspólne leżenie, głaskanie, obejmowanie lub masaż, natomiast nie dopuszcza pieszczot ani dotyku miejsc intymnych.

Tyle na początek.

Z punktu widzenia założycielek

Ten właściwy początek miał miejsce w kwietniu 2017 r. Niespełna 30-letnie bizneswoman, koleżanki, absolwentki zarządzania na SGH, Magda Fiałkowska i Sylwia Kalinowska, odbywały wtedy podróż po Stanach Zjednoczonych. Jechały w celu rozpropagowania wśród tamtejszej Polonii swojego pierwszego biznesu, firmy organizującej zajęcia edukacyjne dla dzieci. Przypadkiem natknęły się na ulotkę czegoś, czemu w Stanach od dawna nikt już się nie dziwił – odpłatnych sesji przytulania, które na tamtejszym rynku sprofesjonalizowały i skomercjalizowały się mniej więcej od 2010 r., najpierw obejmując głównie chorych, niemowlęta oraz weteranów wojennych, aż z czasem rozszerzyły się na wszystkich łaknących dotyku.

Początkowe zdziwienie Magdy i Sylwii przerodziło się w zaciekawienie: bo czemu właściwie taki biznes nie mógłby działać w Polsce? Oczywiście na początku na pewno będzie oburzenie. Że po co płacić za coś, co każdy ma we własnym domu? No i że to na pewno usługa kryptoerotyczna. Ale z drugiej strony, myślała sobie Magda, płatna depilacja bikini, masaż pośladków czy rozmowa u psychologa to, przynajmniej w dużych miastach, już coś normalnego, więc również przytulanie powinno się z czasem przyjąć. Przecież przytulanie wpisuje się w polskie wartości. Jesteśmy z natury gościnni, trzeba więc tylko przełamać barierę nowości i niezrozumienia.

Czytaj także

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną