Społeczeństwo

Zbrodnia niedoskonała?

Zabójstwo Jaroszewiczów: sprawa wciąż nierozwikłana

Podczas procesu przeciwko grupie Faszysty wspomagano się wykrywaczem kłamstw. Oskarżeni o mord na Jaroszewiczach zostali jednak uniewinnieni. Podczas procesu przeciwko grupie Faszysty wspomagano się wykrywaczem kłamstw. Oskarżeni o mord na Jaroszewiczach zostali jednak uniewinnieni. Adam Urbanek/CAF / PAP
Minister Zbigniew Ziobro obwieścił niebywały sukces: mamy sprawców zabójstwa Alicji Solskiej i Piotra Jaroszewicza. Czy faktycznie zagadka zbrodni sprzed 26 lat została wreszcie rozwikłana?
Były premier PRL Piotr Jaroszewicz z żoną Alicją na promocji książki Edwarda Gierka, Warszawa, 1992 r.Zbigniew Matuszewski/PAP Były premier PRL Piotr Jaroszewicz z żoną Alicją na promocji książki Edwarda Gierka, Warszawa, 1992 r.

Minister ujawnił, że dwóch z trzech podejrzanych przyznało się do winy. To powinno rozwiewać wszelkie wątpliwości, ale wiemy doskonale, że można się przyznać i „przyznać”. Właśnie po 18 latach w więzieniu wyszedł na wolność Tomasz Komenda, bo prokuratura doszła do wniosku, że skazano niewinnego. Siedział za gwałt i brutalne morderstwo, a w śledztwie przyznał się, że feralnej nocy był na miejscu zbrodni i uprawiał seks z dziewczyną. Podczas rozprawy sądowej zaprzeczył, na komendzie bili go policjanci, zeznanie wymuszono siłą.

Polityka 12.2018 (3153) z dnia 20.03.2018; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbrodnia niedoskonała?"

Czytaj także

Społeczeństwo

Adoptujemy zwierzęta, bo pełnią w naszych domach rolę wiecznych i wiernych dzieci

Gdy ruszamy na ratunek, aby ulżyć cierpiącemu stworzeniu, przede wszystkim chcemy pomóc samym sobie.

Elżbieta Turlej
26.11.2013