Społeczeństwo

Opuszczony Semafor

Co się stało ze studiem Se-ma-for

Lalki z serialu animowanego Se-ma-fora „Parauszek i przyjaciele” Lalki z serialu animowanego Se-ma-fora „Parauszek i przyjaciele” Leszek Zych / Polityka
Polska animacja lalkowa upadała dwa razy i mieli w tym swój udział Szwajcarzy.
Colargol z rodzicamiLeszek Zych/Polityka Colargol z rodzicami

Producent oscarowej animacji „Piotruś i wilk” Zbigniew Żmudzki od trzech lat bezradnie przygląda się agonii Se-ma-fora. Nie było go, gdy komornicy pakowali do kartonów słynne lalki, przecinali na pół scenografie z kultowych animacji, odcinali je od platform, bo nie mieściły się do ciężarówek. Zostawili zmurszałą, leżącą na podwórku dekorację serialu „Parauszek i przyjaciele”. I te lalki, które nie były skatalogowane. Można je zmieścić w jednym kartonie. Żmudzkiemu najbardziej żal trzech kukiełek: Colargola, jego mamy i taty, które nigdy w filmie nie grały.

Polityka 46.2018 (3186) z dnia 13.11.2018; Społeczeństwo; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Opuszczony Semafor"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019