Społeczeństwo

Małpie sztuczki

Polacy piją coraz więcej

„Proszę zobaczyć, jak wygląda otoczenie podmiejskich stacji kolejowych. Buteleczki leżą gęsto jak śnieg.” „Proszę zobaczyć, jak wygląda otoczenie podmiejskich stacji kolejowych. Buteleczki leżą gęsto jak śnieg.” Piotr Zając/Reporter / EAST NEWS
Polacy piją już więcej niż w PRL, więc branża nie afiszuje się z sukcesami. A tych nie brakuje. Samych „małpek” sprzedaje prawie miliard butelek rocznie.
Sklep monopolowy.Wojciech Stróżyk/Reporter Sklep monopolowy.

Okrągła 10. rocznica ponownych narodzin małpek również nie może liczyć na fanfary. A byłoby co świętować, bo tracąca rynek branża alkoholi mocnych za pomocą 100-mililitrowych buteleczek w 2008 r. wróciła do gry. I to w wielkim stylu. Małpkę reanimował, a właściwie dał jej nowe życie, były lubelski polmos należący do firmy Stock. – Z badań wynikało, że w kryzysie ludzie zamierzają oszczędzać głównie na używkach. Trzeba im było dać tańszą ofertę. Ale z ceny nie dało się zejść, bo te już były na granicy opłacalności – opowiada D.

Polityka 49.2018 (3189) z dnia 04.12.2018; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Małpie sztuczki"

Czytaj także

Kultura

Zofia Posmysz – nikt w taki sposób jak ona nie napisał o Auschwitz

Te książki najlepiej czytać razem: wywiad rzekę z Zofią Posmysz „Królestwo za mgłą” i jej wznowioną powieść – arcydzieło „Wakacje nad Adriatykiem”.

Justyna Sobolewska
14.02.2017