Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Czy istnieje seks we Wszechświecie

Obserwując baraszkujące psy pan Boguś, sąsiad, niespodziewanie zauważa, że szczęśliwe te zwierzęta, jak widać, nie mają żadnych kłopotów „wie pan jakich”, podczas gdy my, ludzie, wprost przeciwnie. O dobry seks w miejscu zamieszkania coraz trudniej, powiada, a w kosmosie to już prawdziwy dramat. Właśnie przeczytał w gazecie o zakończonej w Las Vegas konferencji NewSpace 2006, podczas której kwestii tej poświęcono wiele miejsca. Wnioski dyskutantów nie są wesołe. Otóż po seks w ten kosmos nie ma się co pchać, gdyż, jak zbadali uczeni, to się tam w ogóle nie da zrobić, a jak nawet da, to bez żadnej przyjemności, czyli dokładnie tak jak na Ziemi. Otóż pacjent w stanie nieważkości dostaje podobnież mdłości, ma kłopoty z koordynacją, siada mu pompka i robi mu się gorąco. Co więcej, w pojeździe kosmicznym jest ciasno, każdy energiczniejszy ruch grozi zderzeniem ze ścianami i meblami.

Generalnie NASA proponuje, żeby partnerzy w stanie nieważkości byli do ściany przywiązani linką, ewentualnie kajdankami, żeby ich nie znosiło pod sufit – twierdzi pan Boguś. Jego zdaniem ma to posmak lekko perwersyjny, zwłaszcza że w trakcie wykonywanej czynności po kabinie latają meble, kombinezony oraz płyny ustrojowe. – Niestety, najgorsze jest to, że w tej nieważkości zachodzą procesy, od których znieważonemu mięknie instrument, a jeśli tak, to o czym my w ogóle mówimy?

Optymistyczne jest tylko to, że – o ile wiadomo – nikt nie próbował seksu w kosmosie wykonać, a tylko urządza się na ten temat symulacje i konferencje naukowe. Niewykluczone, powiada sąsiad, że opowieściami o tym, że nie ma seksu we Wszechświecie, chce się nas, Ziemian, zniechęcić do orbitalnych brewerii. Tym z NASA widocznie chodzi o to, żeby człowiek przyłożył się do swoich obowiązków tu na Ziemi, gdzie oczywiście też nie jest łatwo ze względu na silną grawitację. Możliwe zresztą, że NASA jakiś udany eksperyment już przeprowadziła, tylko go nie ujawnia. Dlaczego? – A jeśli, dajmy na to, ustalili, że seks w przestrzeni kosmicznej jest sto, dwieście razy bardziej przyjemny i nie ma mowy o żadnym mięknięciu, a wprost przeciwnie? Wie pan, co by się zaczęło dziać? Na szczęście to utajnianie w dzisiejszych czasach i tak nic nie da. – To za duża gratka dla telewizji i show-biznesu – uważa pan Boguś, który spodziewa się, że już niedługo w programie „Uwaga” lub „Prosto w oczy” nastąpi bezpośrednia transmisja z pierwszego aktu płciowego dokonanego w kosmosie, a przed odbiornikami zasiądzie cała ludzkość, jak podczas historycznego lądowania na Księżycu. I jeśli eksperyment się uda, już wkrótce ludzie zaczną latać grupowo w kosmos nie po to, żeby coś odkrywać, ale żeby się po prostu przelecieć.

Polityka 32.2006 (2566) z dnia 12.08.2006; Fusy plusy i minusy; s. 91
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną