Społeczeństwo

Siedem dni z życia opozycjonisty

Pamiętnik sporządzony na kanwie tajemnic z życia prywatnego, ujawnionych przez „Dziennik”, który „wyjaśnia, o co chodzi przeciwnikom ustawy lustracyjnej”.

Poniedziałek

Do mieszkania, w którym się ukrywam, przyszły J. i P. Obie bardzo ładne. Oddałem im artykuł do prasy podziemnej, który napisałem. Przy okazji przeleciałem obie.

Wtorek

Przykleiłem sobie brodę i wąsy. Wsiadłem do tramwaju i pojechałem do Supersamu. Była długa kolejka do stoisk i do kasy. Nigdzie nie czekałem. Schowałem do kieszeni kefir i wyszedłem.

Środa

Przeprowadzam się do innego mieszkania, bo to stało się trefne. Zabrałem pięćset płyt, fotel i kapcie pana domu, bo się do nich przyzwyczaiłem. Zawsze miałem je na sobie w tych miłych chwilach, kiedy skradałem się do jego żony, podczas gdy on spał w drugim pokoju.

Czwartek

Wymieniłem dolary na czarnym rynku u cinkciarza. Zrobiłem go w kukułę na cztery dolary.

Piątek

M. przyniosła szynkę i golonkę. Zajadaliśmy, aż się nam uszy trzęsły.

Sobota

Pojechałem do hotelu Victoria, tam spotkałem się z pewną Francuzką. Nie muszę pisać, co robiliśmy.

Niedziela

Złapali mnie przy drukowaniu. Znajomy ubek powiedział: I po co, na co panu to wszystko? Jak pan żyjesz? Wstyd pan ludowej ojczyźnie przynosisz. Postu pan nie przestrzegasz, z kobietami figlujesz. Bierz pan przykład ze mnie: żonie jestem wierny, spokojny prowadzę tryb życia. Uczciwy ze mnie człowiek, porządny obywatel. A z pana gnida. Podpisz pan to wszystko.

Pamiętnik odkryła Krystyna Lubelska

Polityka 35.2006 (2569) z dnia 02.09.2006; Fusy plusy i minusy; s. 90
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną