Społeczeństwo

PiS Polonia

Marzena Cieślik, 25-letnia Miss Polonia 2006, w wypełnianej przed wyborami ankiecie zadeklarowała, że jej ideał mężczyzny jest wieloosobowy: „Uczciwy i mądry jak bracia Kaczyńscy, charyzmatyczny jak Marcinkiewicz, sprawiedliwy jak Ziobro, odważny jak Wassermann, nieugięty jak Dorn, bezkompromisowy jak Wildstein, opiekuńczy jak Religa, przystojny jak Olejniczak”.

Po zdobyciu korony panna Marzena zapewniała, że nie komplementowała polityków, by przypodobać się jury, w którym zasiadał m.in. Bronisław Wildstein.

To bardzo słuszna lista ideałów – powiedział Fusom pragnący zachować anonimowość polityk PiS. – Tylko po co ten „przystojny jak Olejniczak”? Mogła przecież wymienić, nie licząc mojej skromnej osoby, wielu innych członków naszej partii. A jeśli już nie z PiS, to przynajmniej koalicjantów. Giertych jest wysoki, szczupły, Lepper coraz lepiej się ubiera. Pragnący zachować anonimowość polityk PiS nie krył obaw, czy pannie Marzenie ktoś nie podsunął nazwiska Olejniczaka: – Warto by to wyjaśnić. Kilka dni później funkcjonariusze CBŚ zatrzymali Wojciecha Ł., znanego biznesmena związanego z tzw. układem warszawskim i aferą mostową. Ł., pracując ostatnio dla Miss Polonia Sp. z o.o., jest animatorem i pomysłodawcą zorganizowania w Polsce wyborów Miss World 2006. Wychodzi na to, że anonimowy polityk PiS miał rację. Olejniczaka, który twierdzi, że nie wie, dlaczego znalazł się na liście Marzeny Cieślik, także nie pominięto. Karol Karski, poseł PiS, prawnik, skierował do komisji etyki poselskiej wniosek o ukaranie Olejniczaka za „prowadzenie długotrwałych rozmów przez telefon komórkowy” podczas obrad Sejmu.

Polityka 35.2006 (2569) z dnia 02.09.2006; Fusy plusy i minusy; s. 91
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Problemy psychiczne dzieci i rodzicielskie zaniedbania

Dr hab. Małgorzata Święcicka: O problemach psychicznych dzieci i rozmaitych „psychologicznych modach”, rodzicielskich zaniedbaniach i lękach na wyrost.

Joanna Cieśla
16.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną