Społeczeństwo

Dziwny jest ten świat

Fame MMA: patocelebryci się biją

Gdańsk, 26.10.2019 r., gala Fame MMA. Lord Kruszwil vs Mini Majk. Górą był Lord. Gdańsk, 26.10.2019 r., gala Fame MMA. Lord Kruszwil vs Mini Majk. Górą był Lord. Karol Makurat / Reporter
Dzień, w którym odbywa się Fame MMA, jest dla tysięcy polskich dzieciaków jak druga gwiazdka. W prezencie są internetowi idole, walki do krwi i połamane kości.
Ewelona Kubiak vs Esmeralda Godlewska. Walka była krótka, wygrała Ewelona.Piotr Hukało/EAST NEWS Ewelona Kubiak vs Esmeralda Godlewska. Walka była krótka, wygrała Ewelona.

Na parkingu pod gdańską Ergo Areną zatrzymują się samochody z lśniącymi felgami i matowym lakierem. Plac odgrodzony wysoką siatką, za nią kłębią się nastolatki. Wrzeszczą na widok podjeżdżających limuzyn. Dziś postaci znane z internetu będą walczyć w formule mieszanych sztuk walki. W klatce na oczach tysięcy ludzi będą się bili głównie amatorzy. Ma być śmiesznie i krwawo.

Ważne, żeby ci, którzy staną do walki, byli znani i się nienawidzili. Scenariusz jest prosty – bohaterowie najpierw wyzywają się w sieci.

Polityka 45.2019 (3235) z dnia 05.11.2019; Społeczeństwo; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Dziwny jest ten świat"
Reklama

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021