Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Uzależnieni od podłączenia

Młodzi siecioholicy

Aż co trzeci nastolatek nie jest w stanie funkcjonować bez telefonu. Aż co trzeci nastolatek nie jest w stanie funkcjonować bez telefonu. Getty Images
Specjaliści alarmują: nawet połowa dzisiejszych nastolatków wejdzie w dorosłość z głębokim uzależnieniem! Rodzice są zdziwieni. Bo jak się można uzależnić od serialu czy Facebooka? Można, a najświeższe wyniki badań są szokujące.
Przeciętny nastolatek w dni szkolne spędza w smartfonie ponad 3,5 godziny dziennie, a w dni wolne od nauki minimum 5 godzin.kikovic/PantherMedia Przeciętny nastolatek w dni szkolne spędza w smartfonie ponad 3,5 godziny dziennie, a w dni wolne od nauki minimum 5 godzin.

U Oskara, 16-letniego ucznia elitarnego bydgoskiego liceum, trudno mówić o planie dnia, ponieważ zachowuje aktywność prawie 20 godzin na dobę. Pobudka 7.15, na stole czeka już śniadanie, o 8.00 wbiega do szkoły, z której wychodzi między 15.00 a 16.00. Do 18.00 ogarniętą ma tzw. bieżączkę – odrobione lekcje, przeczytany temat na jutro, zjedzony obiad. I wtedy przychodzi ten moment. Oskar kładzie się wygodnie w łóżku, laptop ląduje na drewnianym podeście, odpala jedną z dwóch popularnych platform z serialami i wchodzi w świat, w którym spędza następne osiem godzin, z przerwą na toaletę, bo kolację mama podaje „do laptopa”.

Polityka 48.2019 (3238) z dnia 26.11.2019; Temat z okładki; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Uzależnieni od podłączenia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >