Społeczeństwo

Na wózku i pod wózkiem

Cierpienia zakupoholika

W Polsce zjawisko zakupoholizmu wciąż jest tematem tabu – przyznaje specjalista terapii uzależnień i psycholog Jacek Sędkiewicz. W Polsce zjawisko zakupoholizmu wciąż jest tematem tabu – przyznaje specjalista terapii uzależnień i psycholog Jacek Sędkiewicz. Adela Podgórska
Poświąteczne wyprzedaże, promocje, raty bez procentów. Świetne okazje dla prawie 20 proc. społeczeństwa mogą być drogą do depresji i samobójstwa. Do tego bowiem może doprowadzić zakupoholizm.
Otwarcie centrum handlowego Libero w Katowicach.Grzegorz Klatka/Forum Otwarcie centrum handlowego Libero w Katowicach.

Agnieszka ma 36 lat i żadnych zewnętrznych oznak uzależnienia. Co jakiś czas przeczesuje ręką gęste blond loki opadające na ramiona i rzuca w próżnię pytanie, które ją nęka: „Dlaczego na mnie padło”? Rozmawiamy w podwarszawskim ośrodku terapeutycznym. Agnieszka opowiada o swoim ostatnim nawrocie.

Dla ciebie to zwyczajna księgarnia. Wchodzisz, ściągasz z półki książkę, o której przeczytałaś w internecie, płacisz przy kasie, wychodzisz, zapominasz. Dla mnie to pułapka, ostatni szczebel w drabinie prowadzącej do koszmaru nawrotu.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Na wózku i pod wózkiem"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021