Społeczeństwo

Don Pedro

Stanisław Piotrowicz: biografia po linii partii

Pokrzykują do niego „precz z komuną!”, a on z uśmiechem odpowiada tym samym „precz z komuną!” i wytyka ich palcem. Pokrzykują do niego „precz z komuną!”, a on z uśmiechem odpowiada tym samym „precz z komuną!” i wytyka ich palcem. Zbyszek Kaczmarek / Reporter
Stanisław Piotrowicz, życiorys w rozbudowie: prokurator stanu wojennego, członek PZPR, oskarżyciel opozycjonistów oraz obrońca opozycjonistów, głęboko wierzący działacz parafialny, pogromca i sędzia Trybunału Konstytucyjnego w ramach pisowskiej reformy (niepotrzebne skreślić).
Od drugiego roku życia wychowuje się na plebanii, z której idzie na studia (prawo na UJ). Kościół kształtuje go na całe życie.Jacek Piski/Reporter Od drugiego roku życia wychowuje się na plebanii, z której idzie na studia (prawo na UJ). Kościół kształtuje go na całe życie.

W październiku 2019 r. Stanisław Piotrowicz przegrał wybory parlamentarne w okręgu 22. (krośnieńsko-przemyski) uchodzącym za szaniec PiS. Decyzją suwerena nie dostał się do parlamentu po 15 latach ciągłego tam zasiadania. Jednak jeszcze w tym samym miesiącu koledzy z partii rządzącej, korzystając z większości sejmowej, zapewnili mu miejsce w TK. Już w grudniu prezydent Andrzej Duda – który w każdej niemal publicznej wypowiedzi agresywnie grzmi o potrzebie oczyszczenia wymiaru sprawiedliwości z komuny – przyjął ślubowanie od Stanisława Piotrowicza, lat 68, prokuratora czasów stanu wojennego i wieloletniego członka PZPR.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Don Pedro"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021