Społeczeństwo

Więzy przedmałżeńskie

Zakazana miłość

W jednym z show zakochani z Biskupca mogą wybrać na koszt stacji ślubną suknię i garnitur. W jednym z show zakochani z Biskupca mogą wybrać na koszt stacji ślubną suknię i garnitur. Mirosław Gryń / Polityka
W Biskupcu dwoje dorosłych ludzi chce wziąć ślub, ale prawo im nie pozwala.
Sąd rozważa możliwość wzięcia przez nich ślubu, ale także ryzyko ewentualnego posiadania przez małżeństwo dziecka.Mirosław Gryń/Polityka Sąd rozważa możliwość wzięcia przez nich ślubu, ale także ryzyko ewentualnego posiadania przez małżeństwo dziecka.

Jola i Piotr zakochali się przy pracy. Byli wówczas pracownikami montażowymi przy produkcji ekologicznych podpałek do grilla. Miłość od pierwszego wejrzenia, mówi Jola. Wiedziałem, że to ta jedna jedyna, mówi Piotr.

ŻYCIE – nagle nastąpił szereg zdarzeń życiowych, takich jak: śmierć matek obojga zakochanych (dwa pogrzeby w jednym 2017 r.), wprowadzenie się Joli do Piotra, przeniesienie Piotra z podpałek na stanowisko podkuchennego decyzją kierownictwa Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI), koło w Biskupcu.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Więzy przedmałżeńskie"

Czytaj także

Społeczeństwo

Przejechała 1400 km, żeby wykonać legalną aborcję

Kiedyś byłam za PiS, uważałam, że pomaga rodzinom, a aborcja to morderstwo. Już tak nie sądzę – mówi Maria. W pięciu szpitalach odmówiono jej zabiegu przerwania ciąży.

Agata Szczerbiak
17.06.2020