Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Odkryta kamera

Kamerki w każdym domu

Dla młodych kamerki to nie wynaturzenie czy wybryk. To świat, do którego dążą i o którym marzą. Dla młodych kamerki to nie wynaturzenie czy wybryk. To świat, do którego dążą i o którym marzą. Adela Podgórska
Poniedziałek, godz. 20. Cała Polska się nudzi. A wystarczy chwycić telefon, dotknąć palcem ekranu i przesunąć w lewo – wziąć udział w losowaniu. Przypadek zdecyduje, kogo spotkasz po drugiej stronie łącza – ciekawego rozmówcę czy, co bardziej prawdopodobne, lubieżnika onanistę.
Patotreści na kamerkach czy YouTube to nie margines, ale główny nurt zainteresowań młodych ludzi.PantherMedia Patotreści na kamerkach czy YouTube to nie margines, ale główny nurt zainteresowań młodych ludzi.

Na komputer i telefon można dziś ściągnąć aplikacje, które umożliwiają komunikację z nieznajomymi. Oprócz odpowiedniego programu trzeba mieć włączoną kamerkę i mikrofon. Dwoje losowo wybranych ludzi może się wirtualnie spotkać i porozmawiać. Jeśli jeden z nich się znudzi, obrazi lub przestraszy, może kliknąć „stop” lub ponownie przesunąć palcem po ekranie. Wtedy pojawi się przed nim kolejny rozmówca.

Przed kamerkami dominują młodzi. Ale są też znudzeni starsi panowie popijający piwo z puszki, kierowcy tirów, gospodynie domowe w przerwie od zajęć, muzycy, gracze, rozchichotane nastolatki i emeryci.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Społeczeństwo; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Odkryta kamera"
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022