Społeczeństwo

Zapomnijcie o ogródkach

Rozmowa z dr. Andrzejem Mikulskim o tym, jak żyć w czasach suszy

Dr. Andrzej Mikulski Dr. Andrzej Mikulski NK / Youtube
Rozmowa z dr. Andrzejem Mikulskim o suszy, która zostanie z nami na dłużej, i jak w tym czasie szanować deszcze i rzeki.
Skoszony trawnik powinniśmy zastąpić kwietną łąką.Levente Bodo/Getty Images Skoszony trawnik powinniśmy zastąpić kwietną łąką.

JOANNA PODGÓRSKA: – Nawet w programach lajfstajlowych słychać głosy, że powinniśmy pożegnać się z wizją skoszonego równiutko trawnika w ogródku, a zastąpić go np. kwietną łąką. Gotowe mieszanki nasion są już w sprzedaży.
DR ANDRZEJ MIKULSKI: – W zeszłym roku byłem jedyną osobą na moim osiedlu, która zrezygnowała z koszenia trawnika i jako jedyny w sierpniu miałem zielony ogródek. Wszystkie dookoła, przynajmniej te nienawadniane automatycznie, były żółte i całkowicie wyschnięte.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Zapomnijcie o ogródkach"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021