Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Skazany za telefon

Dostał 20 lat więzienia za sprzedaż telefonu

Mateusz wpadł jeszcze w 2016 r. Został namierzony, zatrzymany, osądzony i skazany. Wtedy udowodniono mu 24 oszustwa. Mateusz wpadł jeszcze w 2016 r. Został namierzony, zatrzymany, osądzony i skazany. Wtedy udowodniono mu 24 oszustwa. Agencja Gazeta
Mateusz L. to oszust. Sprzedał ten sam telefon wiele razy różnym ludziom. Uwaga: dostał za to 20 lat więzienia! Trudno uwierzyć w taki wyrok. Co się stało?
20 lat więzienia sędzia zaordynowała po trwającej dwie minuty refleksji.Getty Images 20 lat więzienia sędzia zaordynowała po trwającej dwie minuty refleksji.

Sprawa w Sądzie Rejonowym w Opolu potoczyła się błyskawicznie, w sumie trwała kilkanaście minut. Oskarżony Mateusz L. nie został nawet dowieziony na salę z więzienia. Sąd nie uznał, że przed wyrokiem należałoby go wysłuchać – dowiedzieć się, co pchnęło 28-letniego zdolnego studenta na przestępczą ścieżkę. Żałuje? Chciałby jakoś odkupić winy? Przeprosić? Jak wyobraża sobie dalsze życie?

Na sprawę nie pofatygował się także prokurator. Na sali byli sędzia, mecenas, protokolantka. Sprawę rozstrzygał skład jednoosobowy – sędzia rejonowa Amanda Leśniewska, wiceprzewodnicząca wydziału karnego.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Skazany za telefon"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021