Społeczeństwo

Skazany za telefon

Dostał 20 lat więzienia za sprzedaż telefonu

Mateusz wpadł jeszcze w 2016 r. Został namierzony, zatrzymany, osądzony i skazany. Wtedy udowodniono mu 24 oszustwa. Mateusz wpadł jeszcze w 2016 r. Został namierzony, zatrzymany, osądzony i skazany. Wtedy udowodniono mu 24 oszustwa. Agencja Gazeta
Mateusz L. to oszust. Sprzedał ten sam telefon wiele razy różnym ludziom. Uwaga: dostał za to 20 lat więzienia! Trudno uwierzyć w taki wyrok. Co się stało?
20 lat więzienia sędzia zaordynowała po trwającej dwie minuty refleksji.Getty Images 20 lat więzienia sędzia zaordynowała po trwającej dwie minuty refleksji.

Sprawa w Sądzie Rejonowym w Opolu potoczyła się błyskawicznie, w sumie trwała kilkanaście minut. Oskarżony Mateusz L. nie został nawet dowieziony na salę z więzienia. Sąd nie uznał, że przed wyrokiem należałoby go wysłuchać – dowiedzieć się, co pchnęło 28-letniego zdolnego studenta na przestępczą ścieżkę. Żałuje? Chciałby jakoś odkupić winy? Przeprosić? Jak wyobraża sobie dalsze życie?

Na sprawę nie pofatygował się także prokurator. Na sali byli sędzia, mecenas, protokolantka. Sprawę rozstrzygał skład jednoosobowy – sędzia rejonowa Amanda Leśniewska, wiceprzewodnicząca wydziału karnego.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Skazany za telefon"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020