Społeczeństwo

Zranione uczucia fobów

Kraśnik i inne strefy wolne of LGBT

Bardzo łatwo zranić uczucia radnych, którzy głosowali za dyskryminowaniem innych ludzi, w tym często własnych sąsiadów, za pomocą uchwał anty-LGBT. Bardzo łatwo zranić uczucia radnych, którzy głosowali za dyskryminowaniem innych ludzi, w tym często własnych sąsiadów, za pomocą uchwał anty-LGBT. Max Skorwider
Rok temu ostentacyjnie wprowadzali „strefy wolne od ideologii LGBT”. Teraz Europa sprawdza, czy polskie samorządy głosujące za strefami łamały prawa człowieka. Tymczasem straszenie gejami trwa w najlepsze. Andrzej Duda kusi wyborców obietnicą obrony dzieci przed LGBT. Zrobi to w ramach zobowiązania, które nazwał Kartą Rodziny.
Lokalni pisowcy często dodają, już kampanijnie: że homoideologia znowu podnosi łeb.Max Skorwider/Polityka Lokalni pisowcy często dodają, już kampanijnie: że homoideologia znowu podnosi łeb.

„Strefy wolne od LGBT” powstawały głównie we wschodniej i środkowej Polsce w odpowiedzi na podpisanie w lutym 2019 r. przez Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, karty LGBT+. Pierwszy był podlubelski Świdnik i do dziś jest ze swej inicjatywy dumny. Za Świdnikiem poszły lawinowo inne zarządzane przez PiS samorządy. Niektóre nawet – jak usłyszała wtedy w Urzędowie reporterka POLITYKI – „prewencyjnie, bo nie mają u siebie żadnych gejów”.

Dziś Rafał Trzaskowski walczy z urzędującym Andrzejem Dudą o prezydenturę kraju.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Temat z okładki; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Zranione uczucia fobów"

Czytaj także

Kultura

Historia słynnego agenta 007

23 filmy, sześciu aktorów użyczających twarzy głównemu bohaterowi, mnóstwo wypitych Martini, rozbitych aut i uwiedzionych kobiet. Filmowy James Bond, od pięciu dekad obecny na ekranach, pobił rekord, do którego nie zbliżyła się żadna inna filmowa seria.

Katarzyna Czajka
02.10.2012