Społeczeństwo

Zdrowa Polska słucha Zenka

Fenomen Zenka Martyniuka

Zenon Martyniuk i Maryla Rodowicz w programie „Jaka to Melodia”. Zenon Martyniuk i Maryla Rodowicz w programie „Jaka to Melodia”. Jan Bogacz/TVP / PAP
Dzięki wsparciu TVP i podlaskiego marszałka z PiS „Król disco polo” stał się nowym bardem. Jego teksty politycy znają równie dobrze jak słowa papieskiej „Barki”. Już niedługo Zenek Martyniuk zostanie uwieczniony w muzeum disco polo w podlaskim Michałowie.
Życie Zenka to symbol sukcesu – drogowskaz dla młodych, jak wyrwać się z miejsca, w którym teraz są.Marcin Bruniecki/Reporter/EAST NEWS Życie Zenka to symbol sukcesu – drogowskaz dla młodych, jak wyrwać się z miejsca, w którym teraz są.

Zenek śpiewa na koncertach transmitowanych w Telewizji Polskiej na żywo w głównym paśmie z największą oglądalnością. W 2016 r. wywołuje największy aplauz publiczności na „Sylwestrze z Dwójką” w Zakopanem, rok później jest największą gwiazdą gali „25 lat disco polo”, transmitowanej w TVP2, TVP Rozrywka i Polo TV. W 2017 r. znowu jest gwoździem programu na „Sylwestrze z Dwójką”, a rok później największą gwiazdą „Roztańczonego PGE Narodowego”.

Innymi dawnymi gwiazdami disco polo Telewizja Polska interesuje się krótko i mniej intensywnie.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Zdrowa Polska słucha Zenka"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020