Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Zdrowa Polska słucha Zenka

Fenomen Zenka Martyniuka

Zenon Martyniuk i Maryla Rodowicz w programie „Jaka to Melodia”. Zenon Martyniuk i Maryla Rodowicz w programie „Jaka to Melodia”. Jan Bogacz/TVP / PAP
Dzięki wsparciu TVP i podlaskiego marszałka z PiS „Król disco polo” stał się nowym bardem. Jego teksty politycy znają równie dobrze jak słowa papieskiej „Barki”. Już niedługo Zenek Martyniuk zostanie uwieczniony w muzeum disco polo w podlaskim Michałowie.
Życie Zenka to symbol sukcesu – drogowskaz dla młodych, jak wyrwać się z miejsca, w którym teraz są.Marcin Bruniecki/Reporter/EAST NEWS Życie Zenka to symbol sukcesu – drogowskaz dla młodych, jak wyrwać się z miejsca, w którym teraz są.

Zenek śpiewa na koncertach transmitowanych w Telewizji Polskiej na żywo w głównym paśmie z największą oglądalnością. W 2016 r. wywołuje największy aplauz publiczności na „Sylwestrze z Dwójką” w Zakopanem, rok później jest największą gwiazdą gali „25 lat disco polo”, transmitowanej w TVP2, TVP Rozrywka i Polo TV. W 2017 r. znowu jest gwoździem programu na „Sylwestrze z Dwójką”, a rok później największą gwiazdą „Roztańczonego PGE Narodowego”.

Innymi dawnymi gwiazdami disco polo Telewizja Polska interesuje się krótko i mniej intensywnie.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Zdrowa Polska słucha Zenka"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022