Społeczeństwo

Jako matka mówię: dość!

Anna Piróg o tym, co to znaczy mieć syna geja

Anna Piróg z synem Michałem. Anna Piróg z synem Michałem. Jan Kucharzyk / EAST NEWS
Anna Piróg, mama Michała Piróga, tancerza i choreografa: My się syna nie wstydzimy. Ale gdyby miała mu się stać krzywda, wolałabym, żeby wyjechał z Polski.
„Jeśli przedstawia się takie osoby jak mój syn jako jakąś ideologię, która zagraża polskim rodzinom i dzieciom, to mnie to po prostu przeraża”.Grzegorz Banaszak/Reporter/EAST NEWS „Jeśli przedstawia się takie osoby jak mój syn jako jakąś ideologię, która zagraża polskim rodzinom i dzieciom, to mnie to po prostu przeraża”.

KATARZYNA KACZOROWSKA: – Nagle słyszy pani o synu: „nie jest równy normalnym ludziom”. Co wtedy czuje matka?
ANNA PIRÓG: – Ból, gniew, złość. To jest coś przerażającego, bo odbiera się nie tylko mojemu dziecku prawo do życia w Polsce, piętnuje się je za to, że jest inne, a tym samym piętnuje się takie rodziny jak nasza. Nie rozumiem, jak w ogóle można mówić coś takiego...

Problem w tym, że to nie jest jakiś bluzg na ścianie. Mówi to poseł, były wojewoda, naukowiec z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Społeczeństwo; s. 25
Oryginalny tytuł tekstu: "Jako matka mówię: dość!"

Czytaj także

Kraj

Jak rządził premier Kaczyński?

Jeszcze nie ruszyła kampania wyborcza, a już pojawiły się billboardy z Jarosławem Kaczyńskim jako przyszłym premierem. Prezes PiS był już szefem rządu. Warto przypomnieć jego dokonania.

Mariusz Janicki, Wiesław Władyka, [współpr.] Anna Dąbrowska
04.07.2020