Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Jako matka mówię: dość!

Anna Piróg o tym, co to znaczy mieć syna geja

Anna Piróg z synem Michałem. Anna Piróg z synem Michałem. Jan Kucharzyk / EAST NEWS
Anna Piróg, mama Michała Piróga, tancerza i choreografa: My się syna nie wstydzimy. Ale gdyby miała mu się stać krzywda, wolałabym, żeby wyjechał z Polski.
„Jeśli przedstawia się takie osoby jak mój syn jako jakąś ideologię, która zagraża polskim rodzinom i dzieciom, to mnie to po prostu przeraża”.Grzegorz Banaszak/Reporter/EAST NEWS „Jeśli przedstawia się takie osoby jak mój syn jako jakąś ideologię, która zagraża polskim rodzinom i dzieciom, to mnie to po prostu przeraża”.

KATARZYNA KACZOROWSKA: – Nagle słyszy pani o synu: „nie jest równy normalnym ludziom”. Co wtedy czuje matka?
ANNA PIRÓG: – Ból, gniew, złość. To jest coś przerażającego, bo odbiera się nie tylko mojemu dziecku prawo do życia w Polsce, piętnuje się je za to, że jest inne, a tym samym piętnuje się takie rodziny jak nasza. Nie rozumiem, jak w ogóle można mówić coś takiego...

Problem w tym, że to nie jest jakiś bluzg na ścianie. Mówi to poseł, były wojewoda, naukowiec z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Społeczeństwo; s. 25
Oryginalny tytuł tekstu: "Jako matka mówię: dość!"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022