Społeczeństwo

Narzeczona księdza

Narzeczone księży

Bycie kochanką księdza jest trudne, ale on ma dużo gorzej. To do jego ucha wierni mówią grzechy, a przecież ona godzinę wcześniej to ucho całowała. W jego palcach ląduje hostia, a te palce pachną jeszcze jej ciałem. Bycie kochanką księdza jest trudne, ale on ma dużo gorzej. To do jego ucha wierni mówią grzechy, a przecież ona godzinę wcześniej to ucho całowała. W jego palcach ląduje hostia, a te palce pachną jeszcze jej ciałem. Marcin Bondarowicz
Spowiednik wyszeptał: „Lepiej żebyś odbiła męża koleżance, wtedy znienawidzi cię tylko świat. A kiedy odbijasz księdza Kościołowi, pogniewa się Bóg”.
Tomasz Jaeschke: „Moje kapłaństwo miało wpływ na rozpad małżeństwa. Uformowało mnie. Nawet już bez koloratki miałem głęboko wpojone w podświadomości, że kobieta jest słabszą jednostką, która ma służyć, nie decydować”.forumgwiazd.com.pl/Forum Tomasz Jaeschke: „Moje kapłaństwo miało wpływ na rozpad małżeństwa. Uformowało mnie. Nawet już bez koloratki miałem głęboko wpojone w podświadomości, że kobieta jest słabszą jednostką, która ma służyć, nie decydować”.

Z ostatnich badań prof. Józefa Baniaka, socjologa religii z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wynika, że prawie 60 proc. duchownych w Polsce ma dość celibatu i utrzymuje stałe kontakty seksualne z kobietami. Z ponad 10 proc. takich związków urodziły się dzieci. Oficjalne statystyki kościelne Instytutu Badania Kościoła Katolickiego podają, iż średnio na 5800 rocznie święconych nowych księży z kapłaństwa odchodzi ok. 56, czyli mniej niż 1 proc. nowo wyświęconych. – Święcenia kapłańskie zmieniają wiele w życiu mężczyzny, ale jedno się nie zmienia – wciąż pozostaje facetem – mówi psycholog Ewa Kusz.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Narzeczona księdza"

Czytaj także

Społeczeństwo

Lekarka: Polska odwróciła się od pacjentek

„Osoby, które argumentują ten wyrok troską o życie i rodzinę, kradną czas kobietom. Decyzja trybunału sprawi, że te z nich, które chciały być matkami, nigdy nimi nie będą. A nas stawia w sytuacji nieetycznej” – mówi Kaja Filaczyńska, inicjatorka listu otwartego do TK, pod którym podpisało się niemal tysiąc lekarek i lekarzy.

Mateusz Witczak
23.10.2020