Społeczeństwo

Podróże mikro i duże

Retrolato

Wypoczywanie buduje tożsamość społeczną, jest elementem prestiżu, wzmacnia samoocenę. Wypoczywanie buduje tożsamość społeczną, jest elementem prestiżu, wzmacnia samoocenę. Marta Frej
Pandemia nie skasuje tegorocznych wakacji, ale na pewno je zreorganizuje. Szykuje się lato retro.
W PRL turystyka „trafiła pod strzechy”. Było skromnie (działka, wczasy zakładowe, namiot albo przyczepa kampingowa z Niewiadowa), ale masowo.East News, Forum W PRL turystyka „trafiła pod strzechy”. Było skromnie (działka, wczasy zakładowe, namiot albo przyczepa kampingowa z Niewiadowa), ale masowo.

Zdarzyło się coś, co od dziesięcioleci wydawało się tak absurdalne, że aż niemożliwe do powtórki: na wyraźne zapotrzebowanie organizatorów wakacji centralna władza państwowa wydała wytyczne, jak Polak ma wypoczywać. Pandemia zawróciła nas w tym względzie do 7 maja 1949 r., gdy ogłoszono – pod stemplem Komisji Centralnej Związków Zawodowych – model wczasów idealnych: od spisu miejscowości do wypoczywania po instrukcję witania gości. W 1951 r. dokument uzupełniono: „Stoły w sali jadalnej winny być znormalizowane, tj.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Społeczeństwo; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Podróże mikro i duże"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021