Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wirus w bieli

Wirus w bieli, czyli wesela z covidem

Sanepid ustala teraz nici powiązań, kto kogo na jakim weselu mógł zarazić. Sanepid ustala teraz nici powiązań, kto kogo na jakim weselu mógł zarazić. Newspix.pl
Rząd luzuje reżim koronawirusowy i zezwala na duże zabawy towarzyskie. Ostatnio najłatwiej zarazić się na weselu, wśród wyluzowanych ludzi. Wirus rządu nie słucha.
Jak donoszą wszyscy organizatorzy wesel w Polsce – dystans społeczny zalecany przez rząd w dobie koronawirusa da się utrzymać do pierwszej lub drugiej wódki.Reuters/Forum Jak donoszą wszyscy organizatorzy wesel w Polsce – dystans społeczny zalecany przez rząd w dobie koronawirusa da się utrzymać do pierwszej lub drugiej wódki.

W lipcu w Nowym Sączu złapali się za głowy z powodu wskaźników. W powiecie tak wolnym od covidu, że bardzo wielu obywateli podejrzewało covid o nieistnienie – do 15 czerwca zero przypadków – odbyły się trzy wesela, które uczyniły z powiatu lidera wojewódzkiej krzywej zachorowań. 8 lipca było już 230 chorych w mieście i powiecie, a na kwarantannie ponad 1200 osób. Dwa tygodnie później już ponad 400 chorych i ponad 2 tys. na kwarantannie. Dobowo zaraża się średnio od 14 do 25 osób. Skala na razie niemalejąca – mówią w starostwie powiatowym – bo wesel dużo.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Wirus w bieli"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >