Społeczeństwo

Rejs i lans

Żeglarze i lansiarze

Katamaran tenisisty Rafaela Nadala zbudowany w Polsce. Katamaran tenisisty Rafaela Nadala zbudowany w Polsce. Sunreef Yachts/MEGA/The Mega Agency / Forum
Jedni szukają ciszy, bliskości natury. Inni swoimi luksusowymi jachtami nawet nie wypływają z portu, imprezując przy nabrzeżu. W żeglowaniu jak w życiu – dla jednych ważny rejs, dla innych lans.
„Antica”Mateusz Ochocki/KFP „Antica”

Wspaniały świat, wspaniałych ludzi poznaję, ale przede wszystkim nikt nie narzuca mi swojego stylu zachowania – mówi Andrzej Gałkiewicz, biznesmen wywodzący się z branży ogrodniczej. – Na plaży ktoś kopci papierosy, czego nie cierpię. Ktoś wytrzepuje piasek z koca, nie licząc się z otoczeniem. Ktoś żuje gumę i pluje. A tu tego nie ma. Czasem delfiny podpłyną.

Motorowy jacht Gałkiewicza, 26-metrowa jednostka marki Princess, rezyduje w Gdańsku, ale akurat teraz – z żoną i córką – jest w drodze z Majorki na Ibizę.

Polityka 34.2020 (3275) z dnia 18.08.2020; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Rejs i lans"

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021