Społeczeństwo

Pan Sułek w ogrodzie

Krzysztof Kowalewski: Zacznie nam brakować wolności

„W pewnym wieku myśli zamieniają w postrzępione chmurki. Pojawiają się znienacka, przelatują przez głowę. Jedne zatrzymują się na dłużej, drugie na krócej.” „W pewnym wieku myśli zamieniają w postrzępione chmurki. Pojawiają się znienacka, przelatują przez głowę. Jedne zatrzymują się na dłużej, drugie na krócej.” Juliusz Ćwieluch / Polityka
Krzysztof Kowalewski, aktor, o peerelowskiej mentalności dzisiejszej władzy, przehandlowanej wolności i kompromisie ze śmiercią.
„Nie tyle idziemy ku katastrofie, co pełzniemy. Ubabrani w tym błocie, którym nas oblepiają.”Radosław Nawrocki/Forum „Nie tyle idziemy ku katastrofie, co pełzniemy. Ubabrani w tym błocie, którym nas oblepiają.”

JULIUSZ ĆWIELUCH: – Czy pan jest prostakiem?
KRZYSZTOF KOWALEWSKI: – Oczywiście. Ja nawet zostałem prostakiem na długo przed kolegą Gajosem, i to nie tylko z racji starszeństwa wiekiem.

Z racji publicznego nazwania Jarosława Kaczyńskiego obłąkanym człowiekiem.
Zdaje się, że taka sytuacja miała miejsce.

Dalej pan tak o nim myśli?
Wie pan, ja w ogóle staram się o nim za dużo nie myśleć. Nie jest aż taki ciekawy.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Pan Sułek w ogrodzie"

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020