Społeczeństwo

Zwykły człowiek show

Przeciętny Polak według stacji telewizyjnych

Czasem Polak nie znosi dobrze wizerunku, który został stworzony na jego obraz i podobieństwo. Czasem Polak nie znosi dobrze wizerunku, który został stworzony na jego obraz i podobieństwo. Mirosław Gryń / Polityka
Przeciętny Polak ze swoim codziennym życiem coraz bardziej opanowuje produkcje telewizyjne. Ale kim właściwie jest przeciętny Polak? Zależy, na którym kanale.
Historie, do których scenariusze napisało samo życie – tak chętnie mówią o paradokumentach dyrektorzy telewizyjnych stacji podczas prezentacji ramówek.Daniel Dmitriew/Forum Historie, do których scenariusze napisało samo życie – tak chętnie mówią o paradokumentach dyrektorzy telewizyjnych stacji podczas prezentacji ramówek.

Na wiarygodny obraz zwykłego człowieka pracują sztaby specjalistów, którzy po cichu przyznają: z życia 38 mln Polaków czerpią na bogato, ale Polak realny i ten wykreowany przez programy to często dwie zupełnie różne osoby.

Twórcy i tworzywo

Telewizyjne życie zwykłego Polaka rozpoczyna się najczęściej od scenariusza. Doświadczony Scenarzysta, weteran branży filmowo-telewizyjnej, z ponad 20-letnim stażem pracy dla najważniejszych polskich kanałów, z rozrzewnieniem wspomina początki w dość specyficznej zawodowej niszy – przy pisaniu paradokumentów.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Zwykły człowiek show"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021