Społeczeństwo

Polska płonąca

Małgorzata Rejmer: Gdybym była w Polsce, też krzyczałabym wy...

Małgorzata Rejmer (ur. 1985) – pisarka, autorka powieści „Toksymia”, a także zbiorów reportaży „Bukareszt. Kurz i krew” i „Błoto słodsze niż miód”. Laureatka Paszportu POLITYKI. Małgorzata Rejmer (ur. 1985) – pisarka, autorka powieści „Toksymia”, a także zbiorów reportaży „Bukareszt. Kurz i krew” i „Błoto słodsze niż miód”. Laureatka Paszportu POLITYKI. Filip Miller / Fotonova
Rozmowa z pisarką Małgorzatą Rejmer o katastrofie państwowej i covidowej.
„Jesteśmy zmęczonym, przepracowanym i sfrustrowanym narodem, pełnym złych emocji, i to też ma wpływ na sytuację kobiet i ich podejście do dzieci.”Mateusz Włodarczyk/Forum „Jesteśmy zmęczonym, przepracowanym i sfrustrowanym narodem, pełnym złych emocji, i to też ma wpływ na sytuację kobiet i ich podejście do dzieci.”

JULIUSZ ĆWIELUCH: – Pani jest zdenerwowana, wkurzona czy wkurwiona?
MAŁGORZATA REJMER: – Wkurwiona.

Ale pozytywnie.

To tak można?
Tak, bo mam głębokie przekonanie, że w Polsce zaczyna się społeczna rewolucja kobiet. I to nie jest tak, że ona się wzięła z niczego. Po prostu w tym momencie doszło do przełomu. Coś, co bardzo długo i w bardzo wielu miejscach wzbierało, nagle eksplodowało wielkim społecznym aktem gniewu i niezgody.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Polska płonąca"
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021