Społeczeństwo

Urodzone na śmierć

Psycholog dr Monika Szymońska-Whiteman o terminacji ciąży

Kobiety w tak dramatycznych sytuacjach są zaprzeczeniem normy, zgodnie z którą każda ciąża jest udana, a każde nowo narodzone dziecko ładne i zdrowe. Dlaczego chcemy je krzywdzić jeszcze bardziej? Kobiety w tak dramatycznych sytuacjach są zaprzeczeniem normy, zgodnie z którą każda ciąża jest udana, a każde nowo narodzone dziecko ładne i zdrowe. Dlaczego chcemy je krzywdzić jeszcze bardziej? Mirosław Gryń / Polityka
Dr Monika Szymońska-Whiteman, psycholog, o tym, jak wygląda terminacja ciąży i z jakimi dramatami mierzą się rodziny.
Dr Monika Szymońska-Whiteman Dr Monika Szymońska-Whiteman

MONIKA SZYMOŃSKA-WHITEMAN: – Wie pani, jak to się odbywa?
KATARZYNA KACZOROWSKA: – Nie mam pojęcia, nikt o tym nie mówi, zasłaniając się stwierdzeniem, że to procedura medyczna wykonywana w szpitalu w reżimie sanitarnym.
No więc po pierwsze, nikt nożami nie wykrawa dzieciom rąk i nóg po kawałku, tak jak jest to pokazywane na filmach propagandowych czy tych strasznych plakatach i na ciężarówkach proliferów. Najczęściej kobiecie podłącza się kroplówkę z lekami i oksytocyną przyspieszającą akcję porodową.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Społeczeństwo; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Urodzone na śmierć"

Czytaj także

Fotoreportaże

Kameralnie i lokalnie. Oto finaliści 10. edycji Nagrody Architektonicznej

Przedstawiamy pięciu finalistów jubileuszowej 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. W tym roku wyjątkowo dokładamy do puli dodatkową piątkę najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, aby nasi czytelnicy mogli wybrać z niej swojego faworyta.

Piotr Sarzyński
13.04.2021