Społeczeństwo

Szczepionka na bzdury

Dariusz Jemielniak o szczepieniach, koronawirusie i nauce

Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak zajmuje się zarządzaniem i badaniem postaw społecznych. Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak zajmuje się zarządzaniem i badaniem postaw społecznych. Paweł Supernak
Rozmowa z prof. dr. hab. Dariuszem Jemielniakiem o tym, czy Polacy ufają nauce.
„Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu łatwo natrafić na anegdotyczne doniesienia o tym, że szczepienia komuś zaszkodziły.”PantherMedia „Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu łatwo natrafić na anegdotyczne doniesienia o tym, że szczepienia komuś zaszkodziły.”

JOANNA CIEŚLA: – Według międzynarodowego badania „State of Science Index” od początku pandemii wzrosło zaufanie Polaków do nauki i zmalał sceptycyzm wobec niej. Zdziwiło to pana?
DARIUSZ JEMIELNIAK: – Nie bardzo. Właśnie dlatego, że mamy pandemię, ludzie nagle zwracają się ku nauce, po pomoc. Podobnie jest w innych krajach.

Mnie ten wynik zdziwił. W codziennych lawinach doniesień na temat koronawirusa pojawiają się wzajemnie sprzeczne informacje.

Polityka 49.2020 (3290) z dnia 01.12.2020; Społeczeństwo; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Szczepionka na bzdury"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021