Społeczeństwo

Żer gier

Nowa era gier planszowych

Starszych graczy – jak twierdzą gerontolodzy – granie wyraźnie zabezpiecza przed demencją, pogorszeniem uwagi, percepcji i pamięci. Starszych graczy – jak twierdzą gerontolodzy – granie wyraźnie zabezpiecza przed demencją, pogorszeniem uwagi, percepcji i pamięci. Łukasz Rajski
W gry planszowe i karciane gramy od wieków. W domach, wojennych okopach, knajpkach. I teraz, podczas pandemii, nawet... w sieci.
Dzieciom gry pomagają rozwijać koncentrację, spostrzegawczość, liczyć, samodzielnie rozwiązywać problemy, radzić sobie i z sukcesem, i z porażką.Łukasz Rajski Dzieciom gry pomagają rozwijać koncentrację, spostrzegawczość, liczyć, samodzielnie rozwiązywać problemy, radzić sobie i z sukcesem, i z porażką.

Prototyp naszej gry powstawał na domowej drukarce. Zaczęliśmy od opisywania kart w formie tabelek w Wordzie, potem wycinaliśmy je nożyczkami i testowaliśmy ze znajomymi – opowiada Jakub Stefaniak, programista z Wrocławia. Wraz z żoną Aleksandrą, lekarką, wymyślił przesyconą czarnym humorem grę karcianą „Antyszczepionkowcy.biz”, której uczestnicy wcielają się w oszustów zbijających fortuny na ludzkiej niewiedzy.

Stefaniakom bliska jest popularyzacja nauki, a w wolnym czasie z upodobaniem grywają w planszówki.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Społeczeństwo; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Żer gier"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021