Społeczeństwo

Żer gier

Nowa era gier planszowych

Starszych graczy – jak twierdzą gerontolodzy – granie wyraźnie zabezpiecza przed demencją, pogorszeniem uwagi, percepcji i pamięci. Starszych graczy – jak twierdzą gerontolodzy – granie wyraźnie zabezpiecza przed demencją, pogorszeniem uwagi, percepcji i pamięci. Łukasz Rajski
W gry planszowe i karciane gramy od wieków. W domach, wojennych okopach, knajpkach. I teraz, podczas pandemii, nawet... w sieci.
Dzieciom gry pomagają rozwijać koncentrację, spostrzegawczość, liczyć, samodzielnie rozwiązywać problemy, radzić sobie i z sukcesem, i z porażką.Łukasz Rajski Dzieciom gry pomagają rozwijać koncentrację, spostrzegawczość, liczyć, samodzielnie rozwiązywać problemy, radzić sobie i z sukcesem, i z porażką.

Prototyp naszej gry powstawał na domowej drukarce. Zaczęliśmy od opisywania kart w formie tabelek w Wordzie, potem wycinaliśmy je nożyczkami i testowaliśmy ze znajomymi – opowiada Jakub Stefaniak, programista z Wrocławia. Wraz z żoną Aleksandrą, lekarką, wymyślił przesyconą czarnym humorem grę karcianą „Antyszczepionkowcy.biz”, której uczestnicy wcielają się w oszustów zbijających fortuny na ludzkiej niewiedzy.

Stefaniakom bliska jest popularyzacja nauki, a w wolnym czasie z upodobaniem grywają w planszówki.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Społeczeństwo; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Żer gier"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021