Społeczeństwo

Filipika posła Filipka

Sytuacja ("gwałtowność" w Samoobronie - przyp. red.) wzbudziła ostry moralny sprzeciw posła Filipka, który twierdzi, że nie jest wielbłądem, a posłem Łyżwińskim tym bardziej. Na konferencji prasowej otwarcie przyznał, że osobiście nikogo nie gwałcił.

Oskarżenia o to, że proponował współżycie jednej z ekspertek Samoobrony, odrzucił zręcznym argumentem, że gdyby znalazł się z tą panią na bezludnej wyspie, a od ich współżycia miałoby zależeć dalsze trwanie gatunku ludzkiego, to zdecydowałby, aby gatunek ten wyginął.

Poświęcanie lekką ręką naszego gatunku tylko dlatego, że nie ma się ochoty współżyć, to oczywiście partyjny egoizm i pięknoduchostwo, które o pośle Filipku świadczy jak najgorzej. Ale z drugiej strony, znając jego walory moralne i intelektualne, musimy przyznać, że byłaby to decyzja jedynie słuszna. Zachodzi obawa granicząca z pewnością, że ludzkość uratowana przez posła Filipka desperackim aktem współżycia, szybko zabrnęłaby w ślepy ewolucyjny zaułek, a może nawet stałaby się obiektem niewybrednych żartów w całym Wszechświecie.

Filipek gwałtom i gwałcicielom mówi stanowcze „nie”, zaznaczając, że ma na myśli także gwałcicieli politycznych, zmuszających do współżycia różne partie polityczne. O wielu aktach politycznego chędożenia poseł wie, nie wyklucza także, że ofiarą takiego odrażającego czynu padła obecnie jego partia. Winnych na razie nie wskaże, może jedynie powiedzieć, że taki poseł Mojzesowicz w swojej politycznej karierze nagwałcił się, ile wlezie, a ofiarami politycznej chuci tego pana padły kolejno: Samoobrona, PSL, PiS, a nawet Renata Beger.

Czy Samoobrona podniesie się po ciosie zadanym przez Anetę K.? Czołowe działaczki partii są w tej sprawie optymistkami, dając wyborcom partii promyk nadziei na przyszłość. Z nieskrywaną satysfakcją twierdzą, że „chłopy jeszcze mogą”, a ponieważ są kobietami, trzeba im wierzyć. Pytanie tylko, czy po tym wszystkim wyborcy też jeszcze będą mogli? 
 
 
Poprzednie odcinki
 
 

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną