Społeczeństwo

Hej, suknie w dłoń

Prasa doniosła, że dokładnie w momencie wybuchu seksafery w Samoobronie pisarka Manuela Gretkowska ogłosiła chęć utworzenia partii pod nazwą Polska Jest Kobietą. Nie wiemy, na ile zbieżność dat jest przypadkowa, na razie nie jest także jasne, którą konkretnie kobietę Gretkowska ma na myśli.

Jeśli Polska ma być Genowefą Wiśniowską, Danutą Hojarską czy Renatą Beger, to ja jestem za delegalizacją tej partii – uprzedza pan Olgierd, rencista, który zatelefonował w tej sprawie do redakcji. Jego zdaniem koncepcja, że Polska jest kobietą, to nawiasem mówiąc gruba przesada. Polska, powiada, powinna być raczej mężczyzną, i to postawnym, najlepiej blondynem, dysponującym silnym ciosem z obu rąk, żeby szanowano nas w Europie.

Może i powinna, ale nie jest, odpowiadają zwolennicy koncepcji Gretkowskiej. Ich zdaniem Polska jest kobietą i to niestety co i rusz molestowaną przez różnych spoconych amantów dysponujących okazałym immunitetem. Składają oni kobiecie niedwuznaczne propozycje, próbują nią rządzić i obiecują, że będzie miała z nimi raj na ziemi. Potem wprowadzają się do niej, wykorzystują, a gdy po jakimś czasie odchodzą, okazuje się, że z mieszkania znikają także cenne drobiazgi, karta kredytowa i kluczyki do samochodu. A ona zostaje z nieślubnymi dziećmi, bez pracy, a nawet bez materiału genetycznego niezbędnego do ustalenia ojcostwa.

Jak można się domyślić, Gretkowskiej chodzi o to, żeby Kobiecie-Polsce było w życiu lepiej, bo wtedy być może lepiej w życiu będzie również kobiecie w Polsce, a kto wie, czy i mężczyzna w Polsce na tym nie skorzysta. – Jeśli potrafimy założyć sukienkę, potrafimy też założyć prawdziwą partię polityczną – przekonywała śmiało pisarka na inauguracyjnym spotkaniu nowego ugrupowania.

Jedno jest pewne – zawarty w tym zdaniu optymizm każe o jej inicjatywie myśleć z całą powagą, na jaką nas w tym momencie stać. Po założeniu właściwej sukienki sukces wyborczy i medialny przedsięwzięcia Polska Jest Kobietą wydaje się murowany. Będzie on tym cenniejszy, że jak pokazują ostatnie wypadki, na razie w mediach sukces osiągają raczej kobiety, które potrafią sukienki zdejmować. 
 
 
Poprzednie odcinki 
 
 

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Edukacja seksualna: potrzebna bardziej niż jakikolwiek inny przedmiot

Nie uczymy dzieci o emocjach ani jak bronić swoich granic, chociaż każde kiedyś będzie chciało się zakochać, mieć udany seks i może mieć własne dzieci – mówi psycholożka Marta Niedźwiecka.

Agata Szczerbiak
27.03.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną