Społeczeństwo

Mówię, co mówię, bo widzę, co widzę

Krzysztof Simon – profesor, który nie boi się mówić prawdy

Profesor Krzysztof Simon Profesor Krzysztof Simon EAST NEWS
Wali prawdę prosto z mostu. Jeśli już naprawdę nie może, milczy – wiadomo, że szczerość rodzi nienawiść. Profesor Krzysztof Simon. Dla wielu Polaków stał się najważniejszym autorytetem w sprawie pandemii.
„Jako naród jesteśmy dziwaczni. Kwestionujemy wartość szczepień, wymyślając najbardziej absurdalne argumenty, między innymi ten o autyzmie jako konsekwencji podawaniaszczepionek. Przecież to bełkot”.Marek Berezowski/Reporter „Jako naród jesteśmy dziwaczni. Kwestionujemy wartość szczepień, wymyślając najbardziej absurdalne argumenty, między innymi ten o autyzmie jako konsekwencji podawaniaszczepionek. Przecież to bełkot”.

Do kliniki, której jest ordynatorem, przychodzi o 6.20. Odprawa, wizyta, analiza stanu pacjentów, podpisanie aktów zgonów (odkąd wybuchła pandemia prawie codziennie), potem wywiad prasowy lub telewizyjny, jeden albo dwa, konsultacje (teraz online) albo otwarcie międzynarodowego grantu; często po południu ponaddwugodzinne webinarium dla kilkuset lekarzy z całej Polski. W domu jest wieczorem. Ostatnio nawet nie zauważył, że żona zmieniła zasłony w salonie, ale za to zawsze przy kolacji porozmawia z nią o sytuacji w pracy, najnowszych technikach w endoskopii i o tym, co się dzieje dookoła.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Społeczeństwo; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Mówię, co mówię, bo widzę, co widzę"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021