Społeczeństwo

Wszystkie dni tygodnika

Tygodnik Przegnany

Wiślna 12, przez 75 lat adres redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Wiślna 12, przez 75 lat adres redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Z wymówieniem siedziby „Tygodnikowi Powszechnemu” jest jak z pomysłem przeprowadzki piramidy Cheopsa. Można coś takiego wymyślić, tylko po co?
Kolegium redakcyjne z oceną ostatniego wielkoformatowego numeru „Tygodnika Powszechnego”, Kraków 2007 r.Tomasz Wiech/Agencja Gazeta Kolegium redakcyjne z oceną ostatniego wielkoformatowego numeru „Tygodnika Powszechnego”, Kraków 2007 r.

Katolickie pismo społecznokulturalne „Tygodnik Powszechny” z 22 listopada 2020 r. umieściło na swojej okładce fragment rzeźby św. Piotra sprzed bazyliki watykańskiej. Konkretnie – zbliżenie dłoni świętego zaciśniętej na symbolicznych kluczach do niebios. Z okładki kłuło w oczy słowo – „Upadek”.

Dokładnie miesiąc i jeden dzień później metropolita archidiecezji krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zażyczył sobie kluczy do lokalu „Tygodnika” przy ulicy Wiślnej 12.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszystkie dni tygodnika"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021