Społeczeństwo

Co komu pisanek

Święta pod pandemią

Energia tych świąt, które są przed nami, jest nowa dla nas. Trochę jak zmącona woda, w której trudno się przejrzeć. Ale i ta energia za jakiś czas się zmieni. Energia tych świąt, które są przed nami, jest nowa dla nas. Trochę jak zmącona woda, w której trudno się przejrzeć. Ale i ta energia za jakiś czas się zmieni. Marta Frej
Cokolwiek by się działo za oknami, należy nam się trochę wytchnienia.
Sam covid wiele decyzji przyspieszył bądź zdeterminował.Daniel Dmitriew/Forum Sam covid wiele decyzji przyspieszył bądź zdeterminował.

Kolejne święta pod pandemią. Już drugie wielkanocne. Rok temu świętowaliśmy, widząc bliskich zza przepierzeń z folii, siedząc na tarasach albo ustawiając laptopy na stołach. Na kuchenkach gotowało się mleko na paschę, a za oknami szczekaczki radiowozów przypominały o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Psychologowie podkreślali, że wszelki rozwój ma swoje źródło w kryzysie, i żeby odbić się w górę, zawsze potrzebne jest jakieś dno, wieszczyli też Nowy Ład Moralny – więcej empatii, więcej namysłu nad życiem, więcej książek, relacji, które mieliśmy docenić, mniej życia na autopilocie.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Co komu pisanek"

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021