Społeczeństwo

Wizjoner Bartłomiej

Biznesy brata Obajtka

Bartłomiej Obajtek jako szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku przemawia podczas akcji „Las dla Niepodległej”. Bartłomiej Obajtek jako szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku przemawia podczas akcji „Las dla Niepodległej”. Michał Łuczak / Forum
Brat prezesa Orlenu daleko od rodzinnej wsi mozolnie buduje swoją nową postać: dobrego pana na wielkich włościach.
Pensjonat z restauracją Szlacheckie Gniazdo w Kopalinie k. Choczewa Bartłomiej Obajtek wybudował na działce, którą brat ówczesnej żony Daniela Obajtka kupił w 2003 r., a po roku przekazał ją w darowiźnie ojcu braci Obajtków. W 2014 r. ojciec przekazał z kolei posiadłość Bartłomiejowi. Gdy restauracja w 2008 r. sponsorowała miejscowe dożynki, „Wieści choczewskie” dziękowały jednak Danielowi Obajtkowi.Wojciech Stróżyk/Reporter Pensjonat z restauracją Szlacheckie Gniazdo w Kopalinie k. Choczewa Bartłomiej Obajtek wybudował na działce, którą brat ówczesnej żony Daniela Obajtka kupił w 2003 r., a po roku przekazał ją w darowiźnie ojcu braci Obajtków. W 2014 r. ojciec przekazał z kolei posiadłość Bartłomiejowi. Gdy restauracja w 2008 r. sponsorowała miejscowe dożynki, „Wieści choczewskie” dziękowały jednak Danielowi Obajtkowi.

Daniela znają wszyscy. O tym, że ma młodszego brata, Polska dowiedziała się całkiem niedawno. Konkretnie wtedy, gdy zdenerwowany przerwał konferencję posłów PO przed jego pensjonatem Szlacheckie Gniazdo na Pomorzu. Jego reakcja nie była udawana, zirytował się naprawdę. Dlaczego? Z dnia na dzień stał się bohaterem mediów. Dotąd żył w cieniu swojego brata, swoje interesy robił po cichu. Nagle dziennikarze zaczęli się interesować jego majątkiem, wysokością pensji, aktami notarialnymi.

Ale to właśnie w nich najlepiej widać relacje z bratem Danielem.

Polityka 15.2021 (3307) z dnia 06.04.2021; Społeczeństwo; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Wizjoner Bartłomiej"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021