Społeczeństwo

Tajemnice ojca

Prześwietlanie ojca Rydzyka

Już jako kleryk Tadeusz Rydzyk wykazywał cechy, które SB oceniała jako wartościowe przy typowaniu kandydatów na agentów – czyli inicjatywę i upór w dążeniu do celu. Już jako kleryk Tadeusz Rydzyk wykazywał cechy, które SB oceniała jako wartościowe przy typowaniu kandydatów na agentów – czyli inicjatywę i upór w dążeniu do celu. Maciej Kuroń / Agencja Gazeta
Za sprawą nowej książki przeszłość po raz kolejny dopada Tadeusza Rydzyka. Fakty wskazują, że potęgę budował dzięki pomocy bezpieki i ludzi bliskich Rosji.
Z wyjazdów na Zachód, który dziś tak zaciekle krytykuje, Rydzyk wracał nie tylko bogatszy w gotówkę, ale również w bezcenne kontakty i inspiracje.Łukasz Giza/Agencja Gazeta Z wyjazdów na Zachód, który dziś tak zaciekle krytykuje, Rydzyk wracał nie tylko bogatszy w gotówkę, ale również w bezcenne kontakty i inspiracje.

Jak on to zrobił? – od lat wiele osób zastanawia się, jak duchowny pochodzący z biednej rodziny, po maturze na kursach korespondencyjnych, wchodzący w konflikty z przełożonymi kościelnymi, zdobył tak duże wpływy, władzę i majątek. Wiele na ten temat mogliśmy się dowiedzieć z wydanej w 2013 r. książki Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba „Imperator”. Kolejne, niewygodne dla redemptorysty fakty opisuje Tomasz Piątek w swojej nowej książce „Rydzyk i przyjaciele”. W jego historii wiele dzieje się nie tak, jak powinno.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Tajemnice ojca"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016