„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Bo ciało leczy się samo

Krucjata covidowych antyszczepionkowców

Pośredniego wsparcia przeciwnikom szczepień udzielił też ostatnio biskup Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych, nazywając szczepionki wektorowe „wątpliwymi moralnie”. Pośredniego wsparcia przeciwnikom szczepień udzielił też ostatnio biskup Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych, nazywając szczepionki wektorowe „wątpliwymi moralnie”. Max Skorwideer
Zawsze byliśmy jednym z najbardziej podejrzliwych społeczeństw. Dlatego, gdy w środku pandemii wróciły pytania, czy szczepionki mogą być stosowane przez katolików oraz czy nie umrze po nich więcej ludzi niż na covid, stało się jasne, że wkrótce trzeba będzie brać chętnych z łapanki.
30- i 40-latkowie nie widzą wśród rówieśników wielu ofiar covidu, więc pandemię odczuwają przez pryzmat obostrzeń.antoniemo/PantherMedia 30- i 40-latkowie nie widzą wśród rówieśników wielu ofiar covidu, więc pandemię odczuwają przez pryzmat obostrzeń.

Dotrzeć do ludzi, którzy wierzą w to, że w szczepionkach przeciwko covid znajdują się ukryte chipy albo że wyprodukowano je z abortowanych płodów, wcale nie jest trudno. To nie tylko celebryci i artyści – ludzie dobrze znani opinii publicznej, ale też profesorowie albo księża, których wykształcenie oraz wiedza o świecie (i życiu pozagrobowym, co też ma znaczenie) nadają im w wielu środowiskach status autorytetów.

Powielanie różnych absurdalnych teorii, głoszonych na przykład przez płaskoziemców (osoby niewierzące w kulistość Ziemi), przyjmowane jest na ogół z politowaniem, więc lepiej się z tym nie afiszować.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Społeczeństwo; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Bo ciało leczy się samo"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021